Bücher: Religion

Zahl der Lose: 119

Hammerstein, Ludwig von: Betrachtungen für alle Tage des Kirchenjahres, mit besonderer Rücksicht auf religiöse Genossenschaften I-II. Freiburg, 1901, Herdersche Verlagsbuchhandlung. Harmadik, javított kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott, bordázott, díszes bőrkötésben, kissé kopott gerinccel és borítóval, festett lapélekkel, címlapon intézményi bélyegzővel.
20579.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

Die Bibel oder die ganze Heilige Schrift des alten und neuen Testaments, nach der deutschen Uebersetzung Dr. Martin Luthers. Berlin, 1865, Verlag der britischen und ausländischen Bibelgesellschaft. Német nyelven. Korabeli aranyozott, díszes, vaknyomásos könyvkötői egészbőr-kötésben (Bécs, M. Schlöps & Co.), kissé kopott gerinccel és borítóval, márványozott lapélekkel, néhány kevés lap kissé foltos, hátsó kötéstábla belseje foltos.
20580.

Rufpreis:
3 000 HUF

P. Dr. Rákos Balázs Raymund: Ugye, Atyafiak?! Isten szolgája. P. Kelemen Didák, O. F. M. Conv. élete (1683-1744.) Roma, 1975, Edizioni Agiographische. Kiadói papírkötés, jó állapotban.   Benne a szerző, Rákos Balázs Raymund (1911-1994) minorita szerzetes, író autográf képeslapjával, aláírásával Boldizsár Iván (1912-1988) Kossuth- és József Attila-díjas író, újságíró és politikus részére.
20581.

Rufpreis:
2 800 HUF

Vegyes vallási témájú különlenyomat és nyomtatvány, 16 db.
20582.

Rufpreis:
2 800 HUF

Bartók István: Vallásszabadság vagy: egyház és állam - Pályanyertes mű Eger, 1879. Érseki Lyceumi Könyvnyomda 224p. Fűzve, borító nélkül
20583.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

20584.

Rufpreis:
2 800 HUF

Huszár I(mre) Jeromos: P. Albach J[ózsef] Szaniszló O. F. M. (1795-1853.) Szeged, 1944., Ferences Tartományfőnökség,(Szeged Városi Nyomda), 91+1 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
20585.

Rufpreis:
2 800 HUF

P. Giacinto Cormier O.P.: Raccolta di Ritiri Spirituali in forma facile e breve pel ritiro mensile e pel ritiro annuale (ad uso degli ecclesiatici, dei religiosi e delle persone pie). Róma, 1905, Desclée, Lefebvre e C.i Editori. Olasz nyelven. Kiadói aranyozott félbőr kötésben, kopott gerinccel, intézményi bélyegzőkkel.
20586.

Rufpreis:
2 000 HUF

3 db egyházi tárgyú nyomtatvány: Benkö Victor: Mult, jelen jövő. Egyházi beszéd a reformáczió 400 éves évfordulójára.; Magyar protestáns egyháztörténeti adattár. szerk Zsika Ferenc. XI. évf.;Köynves Tóth Mihály A keresztyén vallás vigasztalása koporsó mellett. halotti elmélkedés néhai nagyságos Kenéz Mihály úr temetése alkalmával
20587.

Rufpreis:
2 400 HUF

20588.

Rufpreis:
2 000 HUF

Jungmann, Bernardo: Institutiones Theologiae Dogmaticae Generalis. Tractatus de vera Religione.. Regensburg, 1879, Pustet. 2. kiadás. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval, címlapon régi intézményi bélyegzővel.
20589.

Rufpreis:
2 000 HUF

20590.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF