Karol Wojtyla [II. János Pál pápa]: A hit Keresztes Szent János szerint. Bp., 1991. Szent István Társulat. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Prohászka Ottokár: Modern katholicizmus. Bp., 1907, Szent István-Társulat, 71+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Csávossy Elemér: Túlvilági valóságok és szociális problémák. Cikkek és beszédek. Bp., 1938, Korda Rt., 236+(2) p. Kiadói papírkötés, kopott, kissé sérült borítóval, néhány kissé foltos lappal. A címlapon Meixner Emilné névbejegyzésével.
Prohászka Ottokár: Világosság a sötétségben. Bibliotheca Vitae - Az Élet Könyvei. Bp., 1914, "Élet" Irodalmi és Nyomda Rt., 2 sztl. lev.+ 314+(2) p. Első kiadás. A borító és a címlap Zádor István munkája. Kiadói egészvászon-kötés, Leszik-kötés, a borítón kisebb foltokkal, az elülső szennylap sérült, az előzéklapon ajándékozási bejegyzéssel, ex libris-szel.
Két könyv a katholikus legényegyletről. II. rész: A katholikus legényegylet magyar földön. Házi Könyvtár LV. Bp., 1887, Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, szétvált könyvtesttel, kissé szakadt borítóval. Felvágatlan példány!
Kempis Tamás: Krisztus követése. Ford.: Jelenits István. A fordító, Jelenits István által DEDIKÁLT példány. Bp., 1987, Ecclesia. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Horn Emil: Szent Erzsébet befolyása a társadalomra. Ford.: Dr. Walter Gyula. Esztergom, 1914, Laiszky János-ny., 149+(3) p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, kissé sérült lapszélekkel.
Miriam. A Keresztrefeszített Jézusról nevezett Mária nővér, betlehemi sarútlan kármelita szerzetesnő csodálatos élete 1846-1878. Keszthely, 1934, Sarútlan Kármelita Zárda, 97+(3) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal. A címlapon Meixner Emilné névbejegyzésével.
Dr. Med. Hynek R.W.: Krisztus kínhalála a modern orvosi tudomány világánál. Ford.: Dr. Czékus Géza. III. kiadás. Bp., [1937], Korda Rt., 1 (kihajtható) t.+ 117 p.+ 5 (fekete-fehér képek) t. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, az utolsó két lap kijár. Az előzéklapon Meixner Emilné névbejegyzésével.
Dr. Márk Ferencz: Zwingli Ulrich élete és reformátori működése. Születésének négyszázados emlékére. Bp., 1884. Hornyánszky Viktor Sajtója. Fűzött, sérült, foltos papírkötésben, jegyzetekkel, egyik lapon gyerekrajzzal.
Boldog Elréd: A lelki barátságról. Latin eredetiből magyarra fordította Henkey-Hönig Károly Dr. Miskolc, 1943. Vucskics István Könyvnyomdája kiadásában. Kiadói, sérült papírkötésben, laza kötéssel. Ajándékozási sorokkal.
P. Petruch Antal: Jézus Szíve apostola. P. Biró Ferenc S. J. emlékezete. Bp., 1942, Jézus Szíve Népleányai Társasága, 278 p.+ 10 (fekete-fehér képek) t. Második, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, az előzéklapon Meixner Emilné névbejegyzésével.