Bücher: Religion

Zahl der Lose: 119

Erhard Caspar (szerk): S. Vincentii Ferrerii, Ex Sacro Praedicatorum Ordine Concionatoris Celeberrimi, Festivale [et] Quadragesimale in Gratiam Ascetarum, Parochorum, concionatorum, & Catechistarum, Synopsi &praeviss Summariis, Divisionibus Argumentorum & Epilogis illustratum, tum utilissimis Indicivus instructum, 2-3. Augustae Vindelicorum [Augsburg] 1729 .Johannes Strötter. [1], 232 p, [7]; [1], 305 p. [4]. + hozzákötve: Vincentii Ferrerii, Ex Sacro Praedicatorum Ordine Concionatoris Celeberrimi, Commune : In Gratiam Ascetarum, Parochorum, Concionatorum, & Catechistarum [1]., 87 p., [3] + hozzákötve: S. Vincentii Ferrerii tractatus seu instructio de vita spirituali et brevi methodo perveniendi ad perfectionem... Augsburg, 1729. Strötter. [1] 19p. [1] Korabeli sérült egészbőr kötésben. (Ferreri Szent Vince O.P. katalán író, Domonkos-rendi szerzetes, prédikátor. Magyarországon elterjedt a Ferreri néven való említése, de van, ahol Ferreriusként szerepel. Emléknapja: április 5) / damaged leather binding.
20506.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

20507.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

20508.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Stipanu Gerdeichu (Gerdenich István): Molitvena knjiga vrata nebeska nazvana iz razlicsitih knjigah... Pécs, 1837, Murducsne Skule Biskupove. 1 t + 300 + 112 p. Korabeli aranyozott egészbőr kötésben. Néhány lap kijár, gerincen kis sérüléssel. / Early Croatian prayerbook
20509.

Rufpreis:
10 000 HUF

XII. Tai Situpa: Az alvó buddha ébresztése. Ford.: Varga Tamara, Decsen Zangmo. SI-LA-GI kalligráfiáival gazdagon illusztrált. hn., 2010, Öszel Ling Buddha Tanításainak Tiszta Fényű Központja, (DeMax Művek Kft.-ny.) Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 300 példányban.
20510.

Rufpreis:
10 000 HUF

Losonczy László: Kesergő lant. Halotti búcsúztatók, énekek, sírversek és gyászköltemények. Bp., 1884, Kókai Lajos, 249+3 p. 2. kiadás. Kiadói papírkötés, foltos, szakadt borítóval, a gerincen és a hátsó borítón modern pótlással, néhány foltos lappal.
20511.

Rufpreis:
8 000 HUF

[Gavanto, Bartolommeo (1569-1638)]: Thesaurus sacrorum rituum ab Adm. Rev. Patre D. Bartholomaeo Gavanto [...] Tomus secundus. Venetiis, 1749, Ex Typographia Balleoniana, 3 sztl. lev.+ 610 p. Latin nyelven. Borító nélkül, helyenként kissé foltos lapokkal.
20512.

Rufpreis:
6 000 HUF

[Pirhing, Ernricus (1606-1679)]: Jus canonicum in V. libros decretalium distributum, nova methodo explicatum, omnibus capitulis titulorum [...] Tomus primus. Editio novissima. Dilingae, 1722, Joannem Federle, 4 sztl. lev.+ 700+43+(1) p. Latin nyelven. Borító nélkül (a gerinc megvan), kissé foltos lapokkal, az utolsó lapon szöveget nem érintő hiánnyal.
20513.

Rufpreis:
6 000 HUF

Varga Zsigmond: Vallásos világnézet és történetkutatás. Kolozsvár, 1911. Dtief Jenő és társa. 230 p . + hozzákötve. uő: Az ótestamentumi zsoltárköltészet assyr-babyloni vallástörténeti megvilágításban. Kolozsvár, 1911. Steif Jenő és tsa. 96p. Korabeli félvászon kötésben.
20514.

Rufpreis:
8 000 HUF

Pongrácz Eszter: Igaz isteni szeretetnek harmatjából nevekedett, dárga kövekkel kirakott Arany-Korona Azaz Különbkülönbféle válogatott ájtatos szép imádságokból, lelki fohászkodásokból [...] készítetett imádságos könyv [...]. Pest, 1854, Petrózai Trattner J. M. és Károlyi István költségén. Bőrkötésben, kopott és foltos borítóval, utolsó néhány lapot az elejére kötötték be, előzéklapon XIX. sz. családi névbejegyzésekkel, körbevágva, laza kötést megerősítették, helyenként sérült és foltos lapokkal, néhány kevés lapon krétás jelöléssel.
20515.

Rufpreis:
6 000 HUF

Breviarium Romanum. I-IV. Pars Hiemalis, Pars Verna, Pars Aestiva, Pars Autumnalis. Ratisbonae [Regensburg], 1937, Friderici Pustet. Latiny nyelven. Kiadói aranyozott egészbőr-kötések, aranyozott lapélekkel, kopott borítókkal.
20516.

Rufpreis:
5 000 HUF

Zsinka Ferenc: Egyháztörténeti adattár. Bp., 1927-29. Protestáns Irod. Int. 206, 292, 243 p. Kiadói vászonkötésben
20518.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF