Illyés István: Soltari énekek magyar anya-szentegyház vigasztalására; halottas énekek a szomorú temetések alkalmatosságára, és a' jól meg-haláshoz való készület [...] Buda-Nagyszombat, 1781, Királyi Universitás-ny. Korabeli félbőr-kötésben, kissé viseltes állapotban, az előzéklapon tulajdonosi bejegyzéssel (,,Varga Istvány Illés Zsóltár Énekes Könyve [...] 1856-dik Esztendőben Szexárdon"), a könyv végén több oldalnyi kézzel írt kiegészítéssel. A könyvből egy lap hiányzik (385. oldal)
Szentek legendái. Ford. és összeáll.: Dr. Révay József. Az elöljáró beszédet írta: Dr. Leopold Antal. Bp., 1926, Franklin-Társulat, XV+(1)+456 p.+ 16 t. (ebből 8 színes). A borítót és a könyvdíszeket Jaschik Álmos tervezte. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé viseltes, koszos, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Szentek legendái. Ford. és összeáll.: Dr. Révay József. Az elöljáró beszédet írta: Dr. Leopold Antal. Bp., 1926, Franklin-Társulat, XV+(1)+456 p.+ 16 t. (ebből 8 színes). A borítót és a könyvdíszeket Jaschik Álmos tervezte. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, jó állapotban.
Magister Choralis - Theoretisch praktische Anweisung zum Gregorianischen Kirchengesange nach den Grundsätzen des Enchiridion chorale und Organum von J.G. Mettenleiter. Regensburg 1864. Pustet. 181p. Kiadói. gerincén sérült kartonált rajzos papírkötésben
[Füssy Tamás]: VII. Pius pápasága. I-II. rész egybekötve. Házi könyvtár XXIII-XXIV. kötet. Bp., 1876, Szent István-Társulat, Átkötött félvászon-kötés, tulajdonosi névbejegyzéssel, kissé kopott borítóval, de alapvetően jó állapotban.
Evangelicky Funebrál [...] (Szlovák evangélikus halotti énekeskönyv). Bp., 1894, Koloman Rózsa, 496 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopottas borítóval, részben szétváló fűzéssel, kissé foltos lapokkal.
P. Burka Kelemen: Buttykay P. Antal O.F.M (1875-1940). Pápa, 1941, Szent Antal Hitbuzgalmi Folyóirat (Keresztény Nemzeti Nyomdavállalat), 363 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, eredeti könyvjelzővel.
Bálint Sándor: Sacra Hungaria. Tanulmányok a magyar vallásos népélet köréből. [Bp., 1944]. Veritas (Kassa, ,,Wiko''-ny.), 210+2 p. + 5 (fényképek) t.. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
Vogl Alajos (szerk.): Római-katholikus temetkezési szertartások alkalmával használni szokott imák és négyes férfiénekek. Budapest, 1879. Rózsa Kálmán és neje (ny.) 100 + [4] p. Első kiadás. A fővárosi római katolikus temetési szertartásokon használt imák és énekek négynyelvű gyűjteménye, a szerkesztő reményei szerint a könyvecske használata lassan a fővároson kívüli liturgiában is elterjed. A kötet első harmadában latin, magyar, német és szlovák nyelvű szertartási szövegek és imák, a 29. oldaltól kottával kísért temetési énekek, előbb magyar, majd német nyelven. Előbbiek között szerepel sok egyéb közt a Vörösmarty Mihály temetésére szerzett gyászdal is. Az első repülő előzék hiányzik, a belív számos oldalán, illetve a hátsó előzéken vidám gyermekrajz. Aranyozott, vaknyomásos kiadói vászonkötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.