Bücher: Religion

Zahl der Lose: 119

Illyés István: Soltari énekek magyar anya-szentegyház vigasztalására; halottas énekek a szomorú temetések alkalmatosságára, és a' jól meg-haláshoz való készület [...] Buda-Nagyszombat, 1781, Királyi Universitás-ny. Korabeli félbőr-kötésben, kissé viseltes állapotban, az előzéklapon tulajdonosi bejegyzéssel (,,Varga Istvány Illés Zsóltár Énekes Könyve [...] 1856-dik Esztendőben Szexárdon"), a könyv végén több oldalnyi kézzel írt kiegészítéssel. A könyvből egy lap hiányzik (385. oldal)
20519.

Rufpreis:
3 000 HUF
20

20520.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szentek legendái. Ford. és összeáll.: Dr. Révay József. Az elöljáró beszédet írta: Dr. Leopold Antal. Bp., 1926, Franklin-Társulat, XV+(1)+456 p.+ 16 t. (ebből 8 színes). A borítót és a könyvdíszeket Jaschik Álmos tervezte. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, jó állapotban.
20521.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Gesztelyi Nagy László: Az egyházi adózás és párbér jelen állása Magyarországon. Kecskemét, 1939. 192p. Kiadói papírkötésben
20522.

Rufpreis:
3 000 HUF

J. S. Albach: Heilige Anklange. Pesth, 1845, Müller's Witwe u. Sohn Korabeli fém rátétes bársony kötésben 474 p.
20523.

Rufpreis:
5 000 HUF

Magister Choralis - Theoretisch praktische Anweisung zum Gregorianischen Kirchengesange nach den Grundsätzen des Enchiridion chorale und Organum von J.G. Mettenleiter. Regensburg 1864. Pustet. 181p. Kiadói. gerincén sérült kartonált rajzos papírkötésben
20524.

Rufpreis:
4 000 HUF

[Füssy Tamás]: VII. Pius pápasága. I-II. rész egybekötve. Házi könyvtár XXIII-XXIV. kötet. Bp., 1876, Szent István-Társulat, Átkötött félvászon-kötés, tulajdonosi névbejegyzéssel, kissé kopott borítóval, de alapvetően jó állapotban.
20525.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Vezércsillag. Imakönyv a katholikus nőnem használatára. Szerk.: Tárkányi Béla. cca 1880, sérülésekkel, sérült kötésben.
20526.

Rufpreis:
4 000 HUF

Evangelicky Funebrál [...] (Szlovák evangélikus halotti énekeskönyv). Bp., 1894, Koloman Rózsa, 496 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopottas borítóval, részben szétváló fűzéssel, kissé foltos lapokkal.
20527.

Rufpreis:
2 400 HUF

20528.

Rufpreis:
1 800 HUF

Bálint Sándor: Sacra Hungaria. Tanulmányok a magyar vallásos népélet köréből. [Bp., 1944]. Veritas (Kassa, ,,Wiko''-ny.), 210+2 p. + 5 (fényképek) t.. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
20529.

Rufpreis:
3 000 HUF

Vogl Alajos (szerk.):  Római-katholikus temetkezési szertartások alkalmával használni szokott imák és négyes férfiénekek.  Budapest, 1879. Rózsa Kálmán és neje (ny.) 100 + [4] p. Első kiadás.  A fővárosi római katolikus temetési szertartásokon használt imák és énekek négynyelvű gyűjteménye, a szerkesztő reményei szerint a könyvecske használata lassan a fővároson kívüli liturgiában is elterjed. A kötet első harmadában latin, magyar, német és szlovák nyelvű szertartási szövegek és imák, a 29. oldaltól kottával kísért temetési énekek, előbb magyar, majd német nyelven. Előbbiek között szerepel sok egyéb közt a Vörösmarty Mihály temetésére szerzett gyászdal is. Az első repülő előzék hiányzik, a belív számos oldalán, illetve a hátsó előzéken vidám gyermekrajz.  Aranyozott, vaknyomásos kiadói vászonkötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
20530.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF