Bücher: Gastronomie und Gärtnerei

Zahl der Lose: 75

Paul, William.: The Rose Garden in Two Divisions. Division I. Embracing the History and Poetry of the Rose, the Formation of the Rosarium. Division II. Containing an Arrangement, in Natural Groups ...London, 1903 Simpkin, Marshall, Hamilton, Kent Aranyozott egészvászon kötésben, számos illusztrációval
20019.

Rufpreis:
28 000 HUF
75,88
87,50

Wagner János: Magyarország virágos növényei. A Hoffmann K. növényatlaszának képeivel. A Dr. Hoffmann Gy. átdolgozta harmadik kiadás alapján írta: - - . A magyar szöveget átnézte: Mágocsy-Dietz Sándor. 67 táblán 375 színes és 582 szövegközti képpel. A Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat LXXI. kötete. Bp., 1903, K. M. Természettudományi Társulat (Athenaeum-ny.), XXV+(1)+241 p.+ LXVII (színes kromolitográfiák) t. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, a borítón némi kopással, a gerincen kis sérüléssel, belül nagyrészt jó állapotban, néhány kijáró, a fűzéstől elváló lappal.
20020.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

20021.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Toronyay Rákóczy Karolina: Magyar nemzeti szakácskönyv ezeregy vénynyel és leirással Budapest, 1898, Toldi Lajos kiadása (Nagy Sándor Könyvnyomda, Bp.), 358 p. Magyar nemzeti szakácskönyv ezeregy vénynyel és leirással. Rákóczy Erzsébet, Rákóczy Ilona, Rákóczy Terézia, Rákóczy Mária, Rákóczy Zsuzsanna közreműködésével írta Toronyay Rákóczy Karolina (Férj. Stetter Károlyné). Szövegközti fekete-fehér könyvdíszekkel illusztrált, valamint szerzői előszóval, bevezetéssel, kivonattal az elismert nyilatkozatokból, függelékkel, részletes tartalomjegyzékkel, Toldi Lajos könyvkereskedésében megjelent könyvek listájával és a sajtóhibák jegyzékével kiegészített szakácskönyv. Kiadói félvászon kötésben, fűzésből kijáró lapokkal, erősen kopott borítóval, egy két lap széle sérült, Nagyon ritka!
20022.

Rufpreis:
10 000 HUF

Dr. Oetker sütemény-receptek, 3 db. Bp.,én., Révai. Kiadói papírkötés, egyiknél a füzet elvált a borítótól, foltos.
20023.

Rufpreis:
10 000 HUF

[Doleskó Teréz] Rézi néni: Szegedi szakácskönyv. Ezernél több ételkészítési utasítással. (Számozott, hasonmás.) (Budapest, 1996). Ballada Könyvkiadó (Kamipress Nyomda és Könyvkötészet). [III]-XVII + [1] + 518 + [2] p. Kolofon: ,,Ez a könyv 500 számozott példányban készült. 011. számú példány". Doleskó Teréz (1818-1883), a híres szegedi szakácsnők egyike a szegedi piaristák konyhavezetője volt. Nevezetes szakácskönyve először 1876-ban jelent meg. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
20024.

Rufpreis:
6 000 HUF

20025.

Rufpreis:
6 000 HUF

20026.

Rufpreis:
2 000 HUF

Rapaics Raymund: Magyar kertek. A kertművészet Magyarországon. Budapest, Magyar Könyvbarátok. Kiadói félbőr kötés, 303 p. Jó állapotban.
20027.

Rufpreis:
5 000 HUF
16

Kecskeméthy Géza A szőlőtőke telepítése és ápolása. Bp., 1914, Hornyánszky. (3)-33, [1] l. A hátsó borítón sorozatmutatóval. A borítón jelzett 40 kép nincs a füzetben. /Uránia Magy. Tud. Egy. Népszerű tudományos felolvasások. 174./ Fűzve, kiadói, kissé foltos borítóval, sérüléssel a szélén. Nagyon ritka!
20028.

Rufpreis:
5 000 HUF
16

20029.

Rufpreis:
6 000 HUF

Sós József: Magyar néptáplálkozástan. Budapest, [1943] 1942. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat - Rózsavölgyi és Társa (Stephaneum ny.) 280 p. Kötetünk ábrákkal, grafikonokkal, térképvázlatokkal gazdagon illusztrált népegészségügyi és statisztikai munka. Sós József táplálkozástani munkája számos részlettel szolgál az egyes magyarországi rétegek energiaszükségletéről, a szegényparaszti és középparaszti rétegek napi étrendjéről, a rozs- és búzatermelés európai eloszlásáról, közreadja a mezőgazdasági kivitelre képes és behozatalra szoruló országok térképét, a történelmi, illetve a megnagyobbodott Magyarország borrégióinak térképét, a pálinka- és borfogyasztás hazai regionális térképeit, az egyoldalú táplálkozás sújtotta kelet-európai területek térképét. A rendkívül adatgazdag munka, bár élelmiszervegyészeti részletekkel is szolgál, mindenekelőtt a makrogazdasági és statisztikai részletekre koncentrál. A címoldalon és az első borítón régi tulajdonosi bélyegzések. (A Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat könyvtára. CLXXXVII. kötet.) BOEH VIII 615. Horváth 1558. Poss.: Cseresnyés Kolos. [dr. Cseresnyés Kolos (1918-) tiszapüspöki községi orvos, filatélista.] Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
20030.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF