Bücher: Gastronomie und Gärtnerei

Zahl der Lose: 75

Gámenczy Béla (összeáll.) - Halász Árpád (összeáll.): A kötött élelmiszergazdálkodás gyakorlati kézikönyve (1942) - A húsjegyrendelkezések és magyarázatuk (1943). Budapest, (1942). (Szerzők) - Posner Grafikai Műintézet Rt. 527 + [1] p. + 3 melléklet (két kihajtható, egy egész oldalas átszámító táblázat). Egyetlen kiadás. Kötetünk emlékezetes bepillantást nyújt a háborús gazdálkodásba kényszerült ország élelmiszerjogi szabályozásába, az élelmiszerjegyes rendszer mindennapjaiba. A szerzők nem csupán a cukor, a hús, a zsír, a liszt, a kenyér, a sajt, a tej fogalmát határozzák meg, hanem ismertetik a cukor-, hús-, zsír-, sajt-, tej-fejadagok társadalmi szabályozásának programját, melyből kitűnnek a jegyrendszer privilegizált és büntetett társadalmi rétegei, illetve nyilvánvalóvá lesz a házmesterek átütő, disztribúciós hatalma. A kötet törzsét betűrendes lexikon alkotja, utána válogatás a kötött gazdálkodásra vonatkozó miniszteri körrendeletekből, kereskedelmi utasításokból. Példányunk címoldalán régi tulajdonosi bejegyzés, az első fedőborítón, illetve a belív egyes oldalain régi gyűjteményi bélyegzés. Fűzve, enyhén sérült, első fedőborítóján és gerincén javított kiadói borítóban. BOEH VIII: 1053. -- Hozzá tartozik: A húsjegyrendelkezések és magyarázatuk. (A kötött élelmiszergazdálkodás gyakorlati kézikönyve" 1. számú pótfüzete.) Budapest, [1943]. Posner Grafikai Műintézet R. T. 27 + [1] p. A gyakorlati kézikönyv 1942 novemberi lezárása után 1942. december 30-i dátumozással újabb rendelkezések születtek a húsfogyasztás szabályozásáról. Az első borítón régi gyűjteményi bélyegzés. BOEH 0. Fűzve, jó példány.
20031.

Rufpreis:
4 000 HUF

20032.

Rufpreis:
4 000 HUF

6 db kertészettel kapcsolatos könyv, kiadvány  Horn János: Alma termesztése. Növényvédelem és Kertészet Könyvtára. Bp., 1936, Növényvédelem és Kertészet, + 5 másik
20033.

Rufpreis:
4 000 HUF

cca 1910 20 db kertészeti, földművelési füzet: Talajművelés, trágyázás, stb. 1-27. füzetig, hiányokkal
20034.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kugler Géza: A legújabb és legteljesebb nagy házi cukrászat. Cukrászok, vendéglősök és háziasszonyok legpraktikusabb kézikönyve. Reprint kiadás. Bp., 1983, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés. A borítón címkével.
20035.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Hogy készítsem el házikertem. Írták: Jablonowszki József, Lázár Ferenc, Machács Mátyás, Pecz Gyula, Rerrich Béla, Schilberszki Károly, Schneider József. Szerkesztette: Pecz Gyula. Budapest, [1921]. Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek) Nemzeti Könyvkereskedés (Fővárosi Nyomda Rt.) 126 p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egész oldalas térképekkel, szövegközti ábrákkal kísért ismeretterjesztő könyv a házikert és telek megtervezésétől megműveléséig. BOEH VI. 5595. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.
20036.

Rufpreis:
3 000 HUF

Kapitány Mária: Zöldség és gyümölcs házi konzerválása VI. kiadás. Budapest, 1944. Szerző (Ladányi ny.) 62 + [2] p. A munka első kiadása 1936-ban jelent meg, 1940-től sűrűn követték egymást a kiadások. Fűzve, kiadói borítóban.
20037.

Rufpreis:
3 000 HUF

1912 12 db kertészeti, földművelési füzet: Talajművelés, trágyázás, stb. 29-49. füzetig, hiányokkal Baromfi hízlalása, beteg állatok ápolása, tejgazdaság, stb
20038.

Rufpreis:
3 000 HUF

Dr. Oetker receptgyűjtemény. Kiadói papírkötés, kissé sérült.
20039.

Rufpreis:
2 000 HUF

Nádasi Tamás - Udud Péter: Ásványvizek könyve. Bp., 2007., Aquaprofit Kft. Kiadói kartonált papírkötés.
20040.

Rufpreis:
2 800 HUF

20041.

Rufpreis:
2 800 HUF

Vertse Albert: A kert madárvilága. Csörgey Titusz, Vezényi Elemér és Nécsey István festményeivel. Bp., 1941, Növényvédelem és Kertészet, 128 p. 65. oldaltól színes képtáblákkal. Kiadói spirál-kötés, kopott borítóval, néhány lapon firkával (64.,65.), két kijáró lappal (73/74., 107/108.)
20042.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF