Bánfi János: Magyar László utazásai és kalandjai az érettebb ifjuság számára. Bp., 1892., Révai. Fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval, az utolsó lapon kis szöveget nem érintő hiánnyal.
Cs. Szabó László: Magyar néző. Napló az európai valóságról. (DEDIKÁLT). Bp., [1939], Nyugat, 184+(4) p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos. A szerző, Cs. Szabó László (1905-1984) Kossuth-díjas író által DEDIKÁLT példány.
Devecseri Gábor: Terjed a fény. (DEDIKÁLT). Bp., 1950, Hungária. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, az elülső kötéstábla levált. Megjelent 5000 példányban. A szerző, Devecseri Gábor (1917-1971) Kossuth- és József Attila-díjas költő, író, műfordító által Hont Ferenc (1907-1979) rendező részére DEDIKÁLT példány.
Kardos László, Pető Miklós, Radó György (szerk.): ,,Van ilyen párt!". Versek. Az egyik szerkesztő és fordító, Pető Miklós által dedikált!. Bp., 1951, Uj Magyar Könyvkiadó. Kiadói papírkötés.
A Magyar Tudományos Akadémia elhunyt tagjai fölött tartott emlékbeszédek sorozat 18 kötete, közte III. köt. 2. szám: Trefort Ágoston: Emlékbeszéd Thiers Lajos Adolf a M. T. Akadémia kültagja felett.; IV. köt. 7. szám: Szilágyi Sándor: Emlékbeszéd Gyárfás István a M. Tud. Akadémia lev. tagja felett.; V. köt. 5. szám: Szilágyi Sándor: Emlékbeszéd Hornyik János a M. Tud. Akadémia lev tagja felett.; VI. köt. 11. szám: Szvorényi József: Emlékbeszéd Danielik János tiszteleti tagról.; VIII. köt. VI. szám: Deák Farkas: Szalay Ágoston emlékezete.; VIII. köt. 8. szám: Láng Lajos: Emlékbeszéd Grünwald Béla.; VIII. köt. 9. szám: Radvánszky Béla: Emlékbeszéd Deák Farkas r. tagról.; VIII. köt. 10. szám: Szilágyi Sándor: Emlékbeszéd Szabó Károly r. tag felett.; XII. köt. 7. szám: Wertheimer Ede: Emlékbeszéd Krones Ferencz kültag felett.; XII. köt. 9. szám: Téglás Gábor: Emlékbeszéd Torma Károly r. tag fölött. XIV. köt. 1. szám: Ortvay Tivadar: Emlékbeszéd Bubics Zsigmond t. tag fölött.; XV. köt. 10. szám: Gyomlay Gyula: Emlékbeszéd Bartal Antal r. tag fölött.; XVI. köt. 7. szám: Ortvay Tivadar: Emlékbeszéd Hampel József r. tag fölött. (Széteső állapotban.); XXI. köt. 3. szám: Hóman Bálint: Nagy Gyula l. tag emlékezete.; XXI. köt. 4. szám: Nagy Miklós: Sayous Ede k. tag emlékezete.; XXIII. köt. 9. szám: Lukinich Imre: Márki Sándor r. tag emlékezete. 1853-1925.; Duka Tivadar: Emlékbeszéd William Stephen Atiknson k. tag felett.; Szendrei János: Rónai Horváth Jenő t. tag emlékezete.; Bp., 1879-1941, MTA. Kiadói papírkötések, nagyrészt sérült borítókkal, változó állapotban.