Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 270

Rónay Mária: Szoknya a történelem kulisszái mögött. (Bp.), 1944, Komjádi Géza (Athenaeum-ny.), 328 p. Kiadói félvászon-kötés.
19461.

Rufpreis:
1 400 HUF

Hornyák Balázs: Füstös múltunk. A dohányzás és a hazai dohánygyártás története a kezdetektől 1945-ig. 2019, Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19462.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Mátyás-Rausch Petra: Erdély aranya. Nemesfémbányászat a kora újkori Erdélyben. Bp., 2022, Martin Opitz Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19463.

Rufpreis:
2 400 HUF

Francesco Nitti: Europa am Abgrund. Frankfurt, 1923., Frankfurter Societäs-Druckerei. Kiadói papírkötés, a hátsó borító egyik sarkán törésnyommal.
19464.

Rufpreis:
1 800 HUF

Deér József: Pogány magyarság, keresztény magyarság. Bp., [1938], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 271+(3) p. + 8 (fekete-fehér képek) t. Könyvnapi kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel.
19465.

Rufpreis:
2 000 HUF

Marcus Tullius Cicero beszéde Manilius törvényjavaslata mellett a néphöz. Szónoklatilag taglalá s jegyzetité Pintér Endre. Bécs, 1846., Mechitarista Atyák bötűjivel, 163+1 p. Első kiadás. Papírkötés, foxing foltos lapokkal, hiányos, sérült borítóval, szétvált kötéssel.
19466.

Rufpreis:
2 000 HUF

Majtényi György: K-vonal. Uralmi elit és luxus a szocializmusban Bp, 2009, Nyitott Könyvműhely. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben.
19467.

Rufpreis:
2 800 HUF

Arc képek az Osztrák-Magyar Monarchiából. Szerk.: Gerő András. Bp., 2021., Közép- és Kelet-Európai Történelem és Társadalom Kutatásért Közalapítvány - Habsburg Történeti Intézet. Kiadói kartonált papírkötés.
19468.

Rufpreis:
2 000 HUF

Magyarok Könyvtára, 1-5. kötet (teljes): Illyés Gyula: Ki a magyar?; Szabó Zoltán: Két pogány közt.; Féja Géza: Kurucok.; Ortutay Gyula: Rákóczi két népe.; Erdei Ferenc: Kossuth Lajos azt üzente. (Bp., 1939), MEFHOSZ. Kiaódói papírkötés, változó (nagyrészt jó) állapotban, kissé sérült kiadói karton tékában.
19469.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kossuth Ferencz harmincz parlamenti beszéde. Életrajzi adatokkal kiséri: Hentaller Lajos. A beszédeket sajtó alá rendezte: Szatmári Mór. Bp., 1906, Kunossy, Szilágyi és Társa, 302 p. Szövegközi és egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, jó állapotban, a borítón némi kopással.
19470.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dr. Bilinszky Lajos: Világtörténet katholikus polgári- és felsőbb leányiskolák használatára. I-II. rész. Bp., 1906-1907, Stampfel, 135 p.; 159 p. Második, ill. első kiadás. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Átkötött egészvászon-kötésben, sérült, viseltes állapotban, szétváló fűzéssel, a lapok egy része kijár.
19471.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kardos Tibor: A magyarság antik hagyományai. Pantheon-Tanulmányai 5. Bp., 1942, Pantheon-Franklin. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, bélyegzésekkel, az alsó lapéleken folttal.
19472.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF