Varga J. János: Válaszúton. Thököly Imre és Magyarország 1682-1684-ben. História Könyvtár Monográfiák 23. Bp. 2007, História-MTA Történettudományi Intézete. Kiadói kartonált papírkötés.
Forradalom előtt. Buda-pesti tollrajzok és életképek Petőfi korából. Szerk.: Waldapfel József. (Bp., 1948), Franklin-Társulat. 212 p. + 19 (fekete-fehér képek) t. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón némi kopással, néhány kis folttal, egyébként jó állapotban.
[Szász Károly]: Egy képviselő napló-jegyzetei az 1865. deczember 10-kén megnyilt Országgyülés alatt. Pest, 1866, Ráth Mór (Bécs, Holzhausen Adolf-ny.), 96 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé sérült borítóval, néhány ceruzás bejegyzéssel, aláhúzásokkal.
Kossuth Lajos. Kortársak 3-4. füzet. Szerk.: Kőrös László. Kortörténeti Könyvtár. Bp., 1894, "Hazánk"-ny., 175+(1) p. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült, kissé foltos borítóval, belül a lapok jó állapotban.