Felsőoktatási intézményeink kapcsolatai a 20. században. A 2020. november 12-én tartott konferencia előadásai. Szerk.: Lengvári István. Egyetem és társadalom 3. Pécs, 2021, PTE Egyetemi Levéltár. Kiadói papírkötés.
Magyar történelmi városok. Szerk.: Karádi Ilona. Bp., 2001, Magyar Könyvklub. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Kropotkin,[Pjotr Alekszejevics]: Egy orosz forradalmár emlékiratai I-II. köt. Ford.: Révai. Világkönyvtár. Bp.,1912, Révai. A címlap és a kötés rajzát Zádor István készítette. Kiadói kemény-kötések, a borítón kopásnyomokkal.
Carlyle: A francia forradalom története I-III. köt. Ford.: Baráth Ferenc. Világkönyvtár. Bp.,1913, Révai. A címlap és a kötés rajzát Zádor István készítette. Kiadói kemény-kötések, Kiss Valdemár-kötés, kopott borítókkal, a II. kötet gerincén kis sérüléssel és laza, kissé sérült fűzéssel.
Valeria Tornius: Stern und Unstern der Romanows. Lipcse, 1936, J. J. Weber. Német nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, címeres egészvászon kötésben, kiadói kissé sérült papír védőborítóval, máskülönben jó állapotban.
Magyarország és Keleteurópa. A magyarság kapcsolatai a szomszéd népekkel. Szerk.: Gál István. Bp., 1947, Officina, 276 p. Kiadói papírkötés, régi intézményi bélylegzésekkel.
Acsády Ignác: A magyar jobbágyság története. Tildy Zoltán köztársasági elnök előszavával. Sajtó alá rendezte és újabb jegyzetekkel ellátta: Fenyőné Acsády Edith. Bp., 1948., Szikra. III. centenáriumi kiadás. A szabadságharc 100 éves évfordulóján. Kiadói papírkötés, hiányos, sérült papírborítóval.
3 db Erdély történelmével kapcsolatos könyv: Tarnóc Márton: Erdély művelődése Bethlen Gábor és a két Rákóczi György korában. Bp., 1978, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés. + Bitskey István: Így élt Bethlen Gábor. Bp., 1985, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, kissé hullámos lapokkal. + R. Várkonyi Ágnes: A fejedelem gyermekkora. (II. Rákóczi Ferenc). Bp., 1989, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval.0