Wertheimer Ede: Békekongresszusok és békeszerződések a XIX. és XX. században. Bp., 1918, Athenaeum, 142+(2) p. Kiadói papírkötés, sérült, szétvált borítóval, szétváló fűzéssel, helyenként sérült lapszélekkel, nagyrészt felvágatlan lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel (Toldy Miklós).
Szőcs Sebestyén: A kormánybiztosi intézmény kialakulása 1848-ban. Értekezések a Történeti Tudományok Köréből 65. Bp., 1972, Akadémiai. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Lakner Judit: Halál a századfordulón. História Könyvtár Monográfiák 3. Bp., 1993., História-MTA Történettudományi Intézete. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés.
Kókay György: A magyar hírlap- és folyóiratirodalom kezdetei (1780-1795.) Irodalomtörténeti Könyvtár 25. Bp., 1970., Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés.
Feketekuty László: A Magyar Forradalom Tanulságai. Széchenyi Könyvtár 2. Köln-Detroit, [1959], Amerikai-Magyar Könyvkiadó, 32 p. Emigráns kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, a hátsó borító és a lapok többségének tetején kis lyukasztással.
Baán Kálmán: Magyar családtörténeti és címertani irodalom 1561-1944. - - gyűjtését javította és kiegészítette: Kóczy T. László és Gazda István. Tudománytár. Bp., 1984, Könyvértékesítő Vállalat. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 3000 példányban.