Carlyle: A francia forradalom története I-III. köt. Ford.: Baráth Ferenc. Világkönyvtár. Bp.,1913, Révai. A címlap és a kötés rajzát Zádor István készítette. Kiadói kemény-kötések, Kiss Valdemár-kötés, kopott borítókkal, a II. kötet gerincén kis sérüléssel és laza, kissé sérült fűzéssel.