Bartoniek Emma: Mohács Magyarországa. Báró Burgio Pál követ jelentései. Napkelet Könyvtára 12. Bp., 1926., Magyar Irodalmi Társaság, 163+1 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos gerinccel.
Sarabianow, Wl[adimir]: An der Schwelle des zweiten Jahrzehnts. Hamburg - Berlin, 1927 Carl Hoym Nachfolger. Német nyelven. Kihajtható térkép melléklettel. Kiadói papírkötés, kiadói sérült papírborító és címlap elvált a könyvtesttől, részben sérült lapokkal.
Hazánk. Nemzetnevelők Könyvtára I. Nemzetismeret 1. Bp.,1942, Országos Közoktatási Tanács, 271+1 p. + 16 (kihajtható táblák) t. + 7 t. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos.
Gaal Mózes: Napoleon. A hadvezér, az uralkodó és az ember. Bp., 1911., Athenaeum. Egészoldalas fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói aranyozott illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérülésekkel.
Röss Bertalan: Aviánói Márk pápai követsége és a török félhold alkonya Magyarországon. Bp., 1936, Magyar Kapucinus Tartományfőnökség. ("Élet" ny.) 3 sztl. lev. 203+(3) p.+ 16 t. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült borítóval, belül jó állapotban.
John Paget: Magyarország és Erdély. Válogatás. Vál., szerk, a szó és névmagyarázatokat és a tanulmányt írta: Maller Sándor. Ford.: Rakovszky Zsuzsa. Bp.,1987,Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Franz Herre: Ferenc József élete és kora. Fordította: Farkas Tünde-Balázs István. Bp.,2000, Magyar Könyvklub. Kiadói kartonált papírkötés. + Elfriede Iby: Schönbrunni kastély. Kastély kalauz. Bécs, 2003, Schloß Schönbrunn Kultur- und Betriebsges m.b.H. Magyar nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.