Deér József: A magyar királyság megalakulása. Bp., 1942, Magyar Történettudományi Intézet,(Athenaeum-ny.),90 p.+ 2 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, foltos.
II. Rákóczi Ferenc vezérlőfejedelem és a szövetkezett rendek 1705. szeptember 20-ikán a szécsényi gyűlésen kiállított szövetséglevele. Hasonmás kiadás. Bevezetéssel ellátta: Dr. Borovszky Samu. Bp., 1911, Hornyánszky Viktor, 8 p.+ 12 sztl. lev. (hasonmások)+ 4 sztl. lev. Kiadói pergamen hatású, zsinórfűzéses kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval.
Oppenheimer: Az állam. Ford.: Sebestyén Ede. Világkönyvtár. Bp., 1912, Révai. A címlap és a kötés rajzát Zádor István készítette. Kiadói kemény-kötés, kissé kopott borítóval.
Dumas: Napoleon élete. Ford.: Bölöni György. Világkönyvtár. Bp., 1914, Révai. Második kiadás. A címlap és a kötés rajzát Zádor István készítette. Kiadói kemény-kötés, kissé kopott borítóval, a borítón hullámos borítással, kissé sérült gerinccel.
Kecskeméthy Aurél: Gróf Széchényi István utolsó évei és halála. (1849-1860.) Pest, 1866, Emich Gusztáv,1-64+67-94+97-160+163-164+173-188+191-192+2 p. Első kiadás. Átkötött kemény-kötésben, kopott, foltos, sérült borítóval, javított gerinccel, foltos, firkált, sérült lapokkal, hiányos, rossz állapotban.