Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 168

1908 Erdélyi Múzeum. Új folyam III. 1908. XXV. kötet. Kiadja Erdélyi Múzeum-Egyesület. A Bölcsészet-, Nyelv- és TörténetTudományi Szakosztály, az Erdélyi Nemzeti Múzeum könyvtára Érem- és Régiségtára közlönye. Szerk. Erdélyi Pál. Kolozsvár, 1908, Stief Jenő és Társa, 4+440 p.+4 t. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, "Hutter Gerő Kolozsvárt" bélyegzéssel.
19267.

Rufpreis:
3 000 HUF

László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Népkönyvtár 4 sz. Bp., 1944, Magyar Élet, 512 p + XLV t. + 2 (kihajtható táblák) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel, laza fűzéssel.
19268.

Rufpreis:
3 000 HUF

Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság,(Budapesti Hírlap-ny.), 8+402 p. Első kiadás! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott foltos borítóval, sérült gerinccel, hiányzó térképekkel.
19269.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Horthy Miklós. Nemzeti Könyvtár. Bp., 1940., Stádium, 79+1 p.+4 (kétoldalas fekete-fehér fotók) t. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé ragasztott gerinc
19270.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Karácsonyi János: Szent István király élete. Bp., 1904, Szent István Társulat, 125 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött egészvászon-kötés, foltos lapszélekkel.
19271.

Rufpreis:
2 800 HUF

Rugonfalvi Kiss István: Az átértékelt Bethlen Gábor. Válaszul Szekfű Gyulának. Bethlen halálának 300-ik évfordulóján. Debrecen, (1929), Szerzői kiadása, 123 p. Kiadói papírkötés, tulajdonosi névbejegyzésekkel, javított borítóval és gerinccel, kissé foltos borítóval.
19272.

Rufpreis:
2 800 HUF

Török Pál: I. Ferenc József. Különlenyomat. Bp., 1931., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 49 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással, a lapok felső szélein kis szakadásokkal.
19273.

Rufpreis:
2 000 HUF

Herepei János: Bocskai Gábor egeresi síremléke és mestere. Kolozsvár, 1947,Kolozsvári Bolyai Tudományegyetem Erdélyi Tudományos Intézet,(Minerva-ny.), 22 p. Kiadói papírkötés.
19274.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bethlen István emlékirata 1944. Sajtó alá rendezte és a jegyzeteket írta: Romsics Ignác. Bolza Ilona és Romsics Ignác bevezetésével. A szkesztő, Romsics Ignác (1951-) Széchenyi-díjas magyar történész által DEDIKÁLT példány! Bp., 1988., Zrínyi. Kiadói papírkötés.
19275.

Rufpreis:
1 800 HUF

19276.

Rufpreis:
2 000 HUF

Aly, Götz, Pross, Christian, Chroust, Peter:  Cleansing the Fatherland : Nazi Medicine and Racial Hygiene Johns Hopkins University Press, 1994 . Kiadói papírkötésben
19277.

Rufpreis:
3 000 HUF

Ludwig, Emil: Hindenburg Philadelphia, Chicago, And Toronto, 1935 The John C. Winston Company, Kiadói, kissé kopott vászonkötésben
19278.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF