Sas Andor: A koronázó város. [Pozsony.] A bécsi kongresszustól a nagy márciusig. 1818-1848. Bratislava/Pozsony, 1973, Madách. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 500+1500 példányban.
Tóth Ferenc: Topolya és környéke népballadái. Újvidék, 1981, Forum. Kiadói papírkötés, tulajdonosi bejegyzéssel, a borítón tollnyommal és kopásnyomokkal. Megjelent 2000 példányban.
Möller István: Erdélyi nevezetesebb műemlékei. Bp., 1929, Historia (Kir. M. Egyetemi Nyomda), 50 p. Szövegközi és egészoldalas képekkel. Kiadói papírkötés, sérült, javított, a könyvtesttől különvált borítóval.
Nagy Béla: Fölfedezők, világjárók. Híres kutatók utazásai a legrégibb időktől Amundsenig. Bp., é.n., Hajnal, 239+1 p. Szövegközi és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Szviezsényi Zoltán: Budapest Bäderstadt. Bp., [1939], Központi Gyógy- és Üdülőhelyi Bizottság, 159+(1) p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült, a fűzéstől elváló borítóval, az első lap hiányzik.