Miskolczi Miklós: Az első évtized. Dunapentelétől - Dunaújvárosig. Dunaújváros, 1975, Dunaújvárosi Tanács. Kiadói papírkötés, a borítón kisebb sérülésekkel.
Martin György: A magyar nép táncai. Magyar Népművészet 7. Bp., 1974, Corvina. 74 p. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal, kottákkal, szövegekkel. Aláhúzásokkal
Domanovszky György: Magyar népi kerámia. Magyar Népművészet 1. Bp., 1973, Corvina. 73 p. Kiadói kartonált papírkötésben, kissé foltos borítóval. Fekete-fehér és színes fotókkal, ábrákkal illusztrált. Aláhúzásokkal.
Gáborján Alice: Magyar népviseletek. Magyar Népművészet. Bp., 1974, Corvina. 66 p. Kiadói kartonált papírkötés, meglazult gerinccel, a lapok szélein kis folttal. Fekete-fehér és színes fotókkal, ábrákkal illusztrált. Aláhúzásokkal.
A városligeti Vajdahunyadvár (2 db). Szerk.: Estók János. Bp., 2007, Magyar Mezőgazdasági Múzeum - Kreatéka. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
Henry S. Landor: Utazás a rejtelmes Tibetben. Átdolgozta: Tábori Kornél. Bp., [1927], Tolnai. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.