A régi Veszprém képeslapokon. Válogatás Balogh Gyula gyűjteményéből. Veszprém, 2002., Faa Produkt Kft. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 2000 példányban. Számozatlan példány.
Veress D. Csaba: A három Pécsely története. A község története a magyar honfoglalástól napjainkig. (DEDIKÁLT). Veszprém Megyei Levéltár kiadványa 9. Veszprém, 1993, Veszprém Megyei Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 2000 példányban. A szerző, Veress D. Csaba (1933-2014) történész, helytörténész által DEDIKÁLT példány.
Alsóörs története. Szerk.: Lichtneckert András. (DEDIKÁLT). Veszprém Megyei Levéltár Kiadványai 11. Veszprém, 1996, Veszprém Megyei Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 2400 példányban. A kötet szerkesztője, Lichtneckert András által DEDIKÁLT példány.
Olaszország remekei II. Olaszország táj-, és természeti szépségeinek, népviseleteinek, régiségeinek, műépítményeinek, műremekeinek gyűjteménye eredeti fényképek alapján. Két kötetben. A magyar kiadás szerkesztője Boross Vilmos. Budapest, é.n., Riegler József Ede Papírneműgyár Rt. Kiadói illusztrált egészvászon kötésben, Jirak János Bécs jelzett könyvkötése. Folio Megviselt, sérült kötésben
Leidenfrost Gyula: Kék Adria. Bp., [1936], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 311 p. + 48 t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói ezüstözött, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, címlapon tollas és ceruzás névbejegyzéssel.
Roald Amundsen északi útja. (Az északnyugati átjáró.) Ford.: Halász Gyula. A hat világrész - utazások és fölfedezések az Enciklopédia Kiadó reprint sorozata. Bp., 2005., Enciklopédia Kiadó. Kiadói papírkötés.
Popper József: A mai Szovjetorszország. Egy tanulmányút élményei. Pásztor Árpád előszavával. A hat világrész - utazások és fölfedezések az Enciklopédia Kiadó reprint sorozata. Bp., 2005., Enciklopédia Kiadó. Kiadói papírkötés.
Baedeker, Karl: Italie Septentrionale jusqu'a Livourne, Florence et Ravenne. Manuel du voyageur. Leipzig-Paris, 1913, Karl Baedeker - Paul Ollendorff. Gazdag térképanyaggal illusztrálva. Francia nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón némi kopással, helyenként sérült lapokkal, néhány lap kijár.
Baedeker, Karl: Norwegen, Dänemark, Island, Spitzbergen. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1931, Karl Baedeker. Gazdag térképanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón és a gerincen kisebb sérülésekkel.