Pados Pál: Ezt nem írhattam meg Oroszországról. Bp., 1945, Gábor Áron Könyvkiadóvállalat, 124+(2) p. Papírkötésben, helyenként kissé foltos lapokkal, kissé sérült lapszélekkel, a könyvtesttől elváló borítóval.
Rugonfalvi Kiss István: Iktári Bethlen Gábor erdélyi fejedelem. Bp., 1933, Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt. A borító Haranghy Jenő munkája. Kiadói papírkötés.
G. C. Baravelli: Das letzte Bollwerk der Sklaverei Abessinien. Roma,(1935),"Novissima". Német nyelven. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval, ceruzás aláhúzásokkal és bejegyzésekkel.
Nádas Ferenc: Usa. Gazdaság- és társadalompolitikai tanulmány. A Szociáldemokrata Párt Kiadása. Budapest 1943. Kissé sérült papírborítóval Sérült fűzéssel
Sisa Béla: A Madárlány Erdélybe repült - The Bird Maiden flew to Transylvania - The Bird Maiden Flew To Transylvania.Romantika, Budapest, 2007. KIadói kartonált papírkötés, szép állapotban.
Pamlényi Ervin: Horváth Mihály. Magyar Történelmi Társulat. Bp., 1954., Művelt Nép. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.; + Csapodi Csaba: A legnagyobb magyar. Nemzeti Könyvtár 38-39. sz. Bp., 1941., Stádium. Kiadói papírkötés, kissé szakadt, kissé foltos borítóval.