Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 126

[Alexis de Tocqueville (1805-1859)] Tocqueville Elek: A' democratia Amerikában. I. köt. A' franczia eredetiből fordította Fábián Gábor a' magyar academia rendes tagja. Az Egyesült-Statisok' földabroszával. Buda, 1841, M. Kir. Egyetem, 4+356-358+VI+7-352 p. + 1 (kihajtható határszínezett térkép, Földabrosa az Egyesült Státusoknak Amerikában.) t. Első magyar nyelvű kiadás. A mű 4 kötetben teljes! Átkötött félvászon-kötés, foltos lapokkal, néhány lapszélén gyűrődéssel, a térkép szélén a kötéshez közel egy kis szakadással,(hiánnyal:353-354-355?), azonosítatlan névbejegyzéssel.   Alexis Charles-Henri Clérel de Tocqueville (1805-1859) francia liberális eszmeiségű politikai gondolkodó, történész, a szabadság és a demokrácia eszméinek tudós szószólója. A demokrácia Amerikában ("De la démocratie en Amérique") c. műve a maga korában Magyarországon nagy feltűnést keltet. Ritka!
18234.

Rufpreis:
10 000 HUF

[Timon Sámuel (1675-1736)] Samuele Timon: Imago antiquae Hungariae, repraesentans terras, adventus et res gestas gentis Hunnicae. Historico Genere Strictim Perscripta a Samuele Timon, e Soc. Jesu. sacerdote. Pars I-II. Hozzákötve: Additamentum ad imagines antiquae et novae Hungariae tribus epistolis ad illustrissimum dominum liberum baronem Petrum Apor de Al-Torja. ... Perscriptum a - - Societatis Jesu sacerdote.  Hozzákötve: Materia tentaminis publici quod ex anni huius scholastici praelectionibus quouis cui libuerit periclitante subibit. Illustrissimus Dominus Nicolaus Comes Draskovics de Trakostyan philosophiae in secundum annum auditor. Viennae,1754,Typis Joannis Thomae Trattner, 10 sztl. lev.+231+1 p.+11 sztl. lev.+4 sztl. lev.+138 p.+7 sztl. lev+37+3 p.+10 sztl. lev. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott,sérült borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, bejegyzésekkel, régi intézményi bélyegzésekkel, szamárfülekkel, megviselt állapotban.
18235.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Képes Krónika I-II. kötet. I. Latin eredeti hasonmás kiadás. II. A latin eredeti magyar fordítása, Bellus Ilona munkája, Kristó Gyula, Dercsényi Dezső, Csapodiné Gárdonyi Klára kísérőtanulmányaival. Bp., 1987, Helikon Kiadó. Angol, német és magyar nyelvű ismertető lapokkal. Kiadói műbőr kötés, kiadói kartontokban, jó állapotban.
18236.

Rufpreis:
13 000 HUF
35,23
40,63

Thuróczy János: A magyarok krónikája. I-II. kötet. 1.: A Thuróczy-krónika 1488-as augsburgi kiadásának hasonmása; 2.: Kisérő kötet (magyar szöveggel, tanulmányokkal). Ford: Horváth János. Thuróczy János: A magyarok krónikája. I-II. kötet. 1.: A Thuróczy-krónika 1488-as augsburgi kiadásának hasonmása; 2.: Kisérő kötet (magyar szöveggel, tanulmányokkal). Fordította Horváth János. Bp. 1986. Helikon. Kiadói egészbőrkötésekben,a hasonmás kötet vaknyomással, illusztrált kiadói kopott karton védőtokban, jó állapotban.
18237.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

18238.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,81
34,38

A nagy francia forradalom és Napóleon. I-V. kötet. Teljes!. Írták: Adorján Andor, Kéry Pál, Seress László és Zilahi Kiss Béla. Szerk. Borovszky Samu. Bp.,é. n. (1910 körül), Orsz. Monografia Társ. Szövegközti képanyaggal és önálló táblákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói, aranyozott Gottermayer féle egészvászon-kötésben, az elülső kötéstáblákon rézplakettbe foglalt színes képekkel, A II. kötetről a plakett hiányzik. Több kötetről hiányzik egy-két plakett tartó csavar, kopott, borítókkal.
18239.

Rufpreis:
8 000 HUF
20

18240.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,38
13,13

Friedrich David Nicolas: Götterlehre der Griechen und Römer. Spiegel der Frauen des Alterthums, für die reifere weibliche Jugend. Erster Theil. Berlin, 1847, M. Simion, XVIII+250+(8) p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, helyenként minimálisan foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
18241.

Rufpreis:
10 000 HUF

Az ezredéves kiállítás képes útmutatója. Bp., 1896, Eisler. Javított, erősen sérült papírkötés, viseltes állapotban.
18242.

Rufpreis:
4 000 HUF

Vajay Szabolcs: A Máltai Rend magyar lovagjai 1530-2000. I-II. köt. Bp., 2002, Mikes Kiadó. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
18243.

Rufpreis:
5 000 HUF

A sorsjáték Magyarországon. Feldolgozta és kiadja a ,,Hermes" Magyar Általános Váltóüzlet Részvénytársaság alapításának 50. évfordulója alkalmából. [Bp., 1943.], 503 p. + 19 t. + 6 táblázat, kihajt. Gazdag képanyaggal. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, egy tábla hiánnyal.
18244.

Rufpreis:
5 000 HUF

Jubileumi emlékkönyv a szervezett magyar mentés centenáriumán. Szerk.: Dr. Cselkó László. Bp., 1987, Országos Mentőszolgálat. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói nyl-kötés, a borítón kis sérüléssel. Megjelent 1800 példányban.
18245.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF