César de Saussure: Törökországi levelek és útirajzok 1730-1739. Ford. Antal László. Függelékben közölt egyes dokumentumokat fordította a magyar tárgyú jegyzeteket írta: Kovács Ilona. A török tárgyú jegyzeteket és szómagyarázatokat írta: Hóvári János. Bp., 1999., Pallas Stúdió - Attraktor Kft. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Ferdinand Anton: A Nő a Kolumbus előtti Amerikában. Ford.: Szántó Tamás. Bp.,1976., Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt, kissé kopott papír védőborítóban.
Jakubovszkij I.I.: Égő föld. 1976., Zrínyi Katonai Kiadó, Kossuth Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. A papírborító sérült, szakadozott. Egyébként szép állapotú.