Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 126

Dienes András: Petőfi a szabadságharcban. Irodalomtörténeti Könyvtár 3. Bp., 1958., MTA Irodalomtörténeti Intézete, 643+3 p.+A-H t. + LXXXIV t. + 2 (melléklet) t. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói foltos papír védőborítóban.
18246.

Rufpreis:
5 000 HUF

18247.

Rufpreis:
5 000 HUF

Kiszely István: A magyar ember. A Kárpát-medencei magyarság ember-története. I-II. kötet. Bp., 2004, Püski. Fekete-fehér és színes képekkel és térképekkel ilusztrált. Kiadói egészvászon-kötés. Kiadói kissé foltos papír védőborítóval.
18248.

Rufpreis:
5 000 HUF

18249.

Rufpreis:
5 000 HUF

Tanulmányok a magyarság honfoglalás előtti történetéből. A Magyar Nyelvtudományi Társaság kiadványai 172. sz. Bp., 1985, Magyar Nyelvtudományi Társaság, 76 p. Benne: Györffy György: Levedia és Etelköz kérdéséhez.; Benkő Loránd: A magyarság honfoglalás előtti történetéhez Leved és Etelköz kapcsán.; Harmatta János: Lebedia és Atelkuzu.; Király Péter: Levedia-Etelköz a szlavisztikai irodalom tükrében.; Ligeti Lajos: Levédia és Etelköz. Kiadói papírkötés.
18250.

Rufpreis:
4 000 HUF

Thirring Gusztáv: Magyarország népessége II. József korában Bp., 1928. MTA Kiadói papírkötésben kissé kopott
18251.

Rufpreis:
2 000 HUF

18252.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Horváth Kálmán: A prosznyákfalvai és szentbenedeki Prosznyák-család. Szombathely, 1943.,(Rónai Frigyes, Kőszeg-ny.), 117-128 p. Különlenyomat a Nemes Családok I. kötetéből. Kiadói kissé foltos papírkötés, a borítón ceruzás bejegyzéssel.
18253.

Rufpreis:
3 000 HUF
10

Baráthosi Turáni Könyvei 3 kötete: Baráthosi-Balogh Benedek: Turáni regék és mondák a világ teremtéséről. Baráthosi Turáni Könyvei I. Bp., 1928, Szerzői, (Held Irodalmi és Nyomdavállalat), 159 p. Ötödik ezer. Kiadói papírkötés, borítón bélyegzővel, gerince kissé sérült, néhány lap tetején szöveget nem érintő sérüléssel. + Baráthosi-Balogh Benedek: Japán, a felkelő nap országa. Baráthosi Turáni Könyvei VI. Bp., 1928, Szerzői, (Held Irodalmi és Nyomdavállalat), 159 p. Kiadói papírkötés, gerinc alján apró sérüléssel, máskülönben jó állapotban. + Baráthosi-Balogh Benedek: Szuomi - Eszti. (Finn-észt testvérföldön). Baráthosi Turáni Könyvei IV. Bp., 1927, szerzői kiadás, 160 p. Félvászon kötés, márványozott lapélekkel, kiadói papírborító bekötve, címlapon korabeli tulajdonosi névbejegyzéssel, megerősített kötéssel, helyenként foltos lapokkal.
18254.

Rufpreis:
3 000 HUF

Barna Jónás: A szabadságharcz hősregéi. (Jutalomkönyv). Bp., é.n. (cca 1900), Grünbaum Ármin (Szeged, Endrényi Lajos-ny.), 110+(1) p. (Az első oldalon névre szóló emléklap). Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói kartonált kötés, sérült, hiányos gerinccel, tulajdonosi névbejegyzéssel, intézményi bélyegzőkkel.
18255.

Rufpreis:
4 000 HUF

James Playsted Wood: The Life and Work of John F. Kennedy. Kiadói papírkötésben New York, 1967. Scholastic books
18256.

Rufpreis:
3 000 HUF

Csalog Zsolt, Sztáray Zoltán: Gulag ABC. M. Lajos 44 éves / A recski kényszermunkatábor. Budapest, 1986, ABC Független Könyvkiadó. 140 p. Kiadói papírkötéskötés, kiadói kissé szakadt és kissé foltos papírborítóban, címlapon apró szakadással. Szamizdat!
18257.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF