Ember Győző: Az 1848/49-i minisztérium levéltára. Magyar Országos Levéltár Kiadványai I. Levéltári Leltárak 1. Bp., 1950., Akadémiai Kiadó. Kiadói kopott egészvászon-kötés.
Saecula Hungariae I-XII. Válogatott írások a honfoglalás korától napjainkig 12 könyvben. Bp., 1985, Széchenyi Művészeti Központ. Kiadói papírkötés, kiadói papír dísztokban, jó állapotban.
Mohácsi emlékkönyv 1526. Szerk.: Lukinich Imre. Bp., [1926], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 367 p. + 3 t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kissé sérült borítóval, sérült gerinccel, néhány kissé foltos lappal, régi intézményi bélyegzőkkel.
Hans Dernschwam: Erdély, Besztercebánya, Törökországi útinapló. Közreadja Tardy Lajos. Ford. és a bevezetést írta: Tardy Lajos. A jegyzeteket Dávid Géza és Tardy Lajos állította össze. Bp., 1984, Európa Könyvkiadó. Kiadói műbőr kötés, kiadói papír védőborítóban.
László Gyula: Árpád népe. Bp., 1988, Helikon. Badics Ilona, Dienes Ö. István, László Gyula, Marton Magda és Nagy András rajzaival illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé hullámos lapokkal.
Pallai Péter - Sárközi Mátyás: A szabadság hullámhosszán. Az 1956-os magyar forradalom története a BBC elmondásában. Bp., 2006., Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Blos, Wilhelm: A francia forradalom. A francia közállapotok és események népszerű ismertetése 1789-től 1804-ig. Ford.: Horovitz Jenő. Bp., 1909, Népszava Könyvkereskedés (Világosság-ny.), XII+628 p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal.Korablei félvászon kötésben kissé kopott