Wladyslaw Lewandowski: Uczestnicy powstania listopadowego opowiadają. (Wybór pamietników.) [A novemberi felkelés résztvevői. (Válogatás a naplókból.)] Warszawa, 1959., Panstwowe Zaklady Wydawnictw Szkolnych. Lengyel nyelven. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, lengyel nyelvű ajándékozási sorokkal.
Barabás Tibor: A szabadság magvetője. Zádor István rajzaival. Bp., 1951, Ifjúsági Könyvkiadó, 159 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, a címlapon névbejegyzéssel.
Gaál Mózes: Francia háború és a szabadságharc. Történeti elbeszélések a régi időkből. Juszkó Béla képeivel. Bp., én., Stampfel-féle,(Révai). Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
cca 1950 3 szocreál füzet Népi demokráciánk útja, Gerő Ernő elvtárs beszámolója a Magyar Dolgozók Pártja kongresszusán, Fehér könyv - Nagy Imre és bűntársai ellenforradalmi összeesküvése
Tschubi, Clara: Elisabeth, Kaiserin von Österreich und Königin von Ungarn. Leipzig, Verlag von Philipp Reclam. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban, 9 db fotóval.
Aurel Kecskeméthy: Echo der Skizzen aus der Geschichte eines Jahres (20. October1860- bis Enfe October 1861) von Aurel Kecskeméthy gegeben von einem Mitglied der Beschlusspartei. Hamburg, 1862, Otto Meißner. Kiadói paíprkötés, sérült gerinccel, borítón címkével, borító hátoldala kissé sérült, intézményi bélyegzővel.