Acsády Ignác: A magyar birodalom története 13-14. füzet. Bp., én.,Athenaeum. Kiadói papírkötés, szakadt borítókkal, bélyegzésekkel, aláhúzásokkal, egy kijáró táblával.
C. Lewis Broad: The year in story and picture. [Az 1938-as év krónikája.] London, én.,Hutchinson & Co. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal, köztük a fotókon ismert emberekkel. (Pl.: Chamberlain, Hitler.) Kiadói papírkötés, ceruzás aláhúzásokkal, a gerincen kis szakadással.
1961 Lengyel Alfréd: Győr 1848-1849 eseményei egy ismeretlen napló tükrében. Győr, Arrabona 1961/3 sz., 125-141 p. Különlenyomat. + 1962 Győr megyei parasztmozgalmak 1848-ban. A "vérvörös csütörtök" győri eseményei. Győr, Arrabona 1962/4 sz., 171-206 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötések.
[Juan Antonio Llorente (1756-1823)-Léonárd Gallois (1789-1851)] Llorente és Gallois: A spanyol inquisitió története II. rész. Lipcse, 1863, Köhler K. F., 126 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borító hiányzó a gerinc részben szétvált.
Supka Géza: Az átkozott asszony. Nádasdy Ferencné, Bathory Erzsébet bűnügye. A periratok felhasználásával. Erdélyi Egyetemes Könyvtár. Nagyvárad,[1941], Grafika, 71 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Bonkáló Sándor: A szlávok. A szláv népek és a szláv kérdés ismertetése. Modern Könyvtár 471-476. sz. Bp.,[1915],Athenaeum. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány.