Dr. Kardos Samu: Báró Wesselényi Miklós élete és munkái. I. köt. Bp., 1905, Légrády, LXIV+514 p. + 4 t. + 7 (mellékletek, ebből 6 kihajtható) t. Kiadói dombornyomott félbőr-kötés, festett lapélekkel, hiányos gerinccel, belül jó állapotban.
Gonda Béla: II. Vilmos császár. Mozaik a császár beszédeiből. Összeáll.: Ifj. - -. Bp., 1915,"Élet", 155+5 p. Kiadói papírkötés, a borítón szakadással, a hátsó borítón hajtásnyommal, a borítón és a címlapon bélyegzéssel, volt magánkönyvtári példány.
Ez történt Borsodban. I. Összeáll.: Szerkesztőbizottság. [Miskolc, 1957], "Északmagyarország", 175 p. + 1 t. Kiadói kopott, foltos, a gerincen kis szakadással. + Külpolitikai tájékoztató. A magyar események és azok nemzetközi visszhangja. 1957. február. Miskolc, 1957., MSZMP M. Intézőbizottságának Agitációs és Propaganda Osztálya, 50 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, aláhúzásokkal.
Robert Lacey: God Bless Her! Queen Elizabeth, The Queen Mother. London, 1987, Century. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kisebb ázásnyommal, egyébként jó állapotban.