Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 126

Stanoyé Stanoyévitch: Histoire de Yougoslavie. Belgrade, 1936, Bureau Central de Presse, 135 p.+ 7 (fekete-fehér képtáblák) t. + 2 (térképek, az egyik kihajtható) t. Francia nyelven. Kiadói papírkötés.
18307.

Rufpreis:
1 800 HUF

Benedek Elek: Nagy magyarok élete. Attila - Árpád - Szent István - Szent László - Könyves Kálmán - IV. Béla. Bp., 1914, Athenaeum, IV+152 p. Második kiadás. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, minimálisan kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, ajándékozási bejegyzéssel.
18308.

Rufpreis:
1 800 HUF

Vuray György (összeáll.): Vitéz nagybányai Horthy Miklós élete képekben. Bp., 1993, Faktor. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
18309.

Rufpreis:
1 600 HUF

Harc a hatalomért 1943-1948. Az európai népi demokratikus forradalmak válogatott dokumentumai. II-III. köt. II.: Jugoszlávi és Lengyelország; III.: Német Demokratikus Köztársaság és Románia. Bp., 1979, ELTE Bölcsészettudományi Kar. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítókkal. Megjelentek 1000 példányban.
18310.

Rufpreis:
1 600 HUF

Márki Sándor: Magyar középkor. Bp., 1914, "Élet." Kiadói egészvászon-kötés.
18311.

Rufpreis:
1 600 HUF

Bél Mátyás: Hungariából Magyarország felé. 1984, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
18312.

Rufpreis:
1 400 HUF

Justinianus császár institutiói négy könyvben. Bp., 1991., Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 3000 példányban.
18313.

Rufpreis:
1 000 HUF

Szent István. Első nagy királyunk élete és alkotásai. Hóman Bálint, Csapody Csaba, Bakács István János, Nevelős Ágoston, Ember Győző, Belitzky János és Guillemot Katalin tanulmányai. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 88+8 p. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, jó állapotban.
18314.

Rufpreis:
1 400 HUF

Révész Mihály: A Népszava története (A Szocialista Tudás Könyvtára sorozat). Bp, é.n., Népszava, p45. Jó állapotú
18315.

Rufpreis:
1 400 HUF

A magyar jakobinusok. Iratok, levelek, naplók. Szerk. és a bevezető tanulmányt írta: Benda Kálmán. Aurora VIII. Bp., 1957., Bibliotheca. Kiadói kopott, kissé foltos félvászon-kötés.
18316.

Rufpreis:
1 200 HUF

Bajcsy-Zsilinszky Endre: Német világ Magyarországon. Korunk szava népkönyvtára 12-13. sz. Bp., [1937], Korunk Szava (Stephaneum-ny.), 16 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült borítóval. (Korunk Szava népkönyvtára: a Korunk Szava folyóirat 1937-1938 között megjelenő, keresztény hitvédő, antifasiszta felvilágító füzetsorozata volt, melyet Katona Jenő szerkesztett. 1938. végén a folyóirat, és vele együtt a sorozat is betiltásra került.)
18317.

Rufpreis:
1 600 HUF

Szabó István: Hazaszeretetre nevelés a demokráciában. Kaposvár,1947,Somogymegyei Nyomda Rt., 16 p. Kiadói papírkötés.
18318.

Rufpreis:
1 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF