Kiss Gábor - Mayer László: Kincses Szombathely. Treasury Szombathely. Die Schätze von Szombathely. Szombathely, 2002., B.K.L. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészbőr-kötésben, kopott borítóval.
Fél Edit: Kocs 1936-ban. Néprajzi monográfia. Tanya, falu, mezőváros I. köt. Kocs, 1992., Kocs Községi Önkormányzat. Reprint kiadás. Kiadói papírkötésben. Kissé kopott borítón törésnyommal, néhány oldalon ceruzás jelöléssel.
Gösta Montell: Mongol pusztákon keresztül. Sven Hedin előszavával. Ford.: Halász Gyula. Ismeretlen Világok. Bp.,1938, Athenaeum. Egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, fakó gerinccel.
Surányi J. András: Pesti Broadway. Személyes bejárás történelmi kitérőkkel. Bp., 2009, Fekete Sas. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Sebestyén Árpád: A csengeri járás földrajzi neveinek összegyűjtéséről. A szerző által DEDIKÁLT példány. Különlenyomat "A csengeri Krónika" a néprajzi helytörténeti antológiából, bélyegzésekkel, a címlapon szakadással, 325-332 p.
The Netherlands. Seen by the tourist. Photographs by Cas Oorthuys a.o. Introduction by Johan Luger. Amsterdam-Antwerpen,én., Contact. Angol és holland nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt, foltos papír védőborítóban.
Ode dem Hochwürdigsten Herrn Joseph Wilt seiner Eminens, und Primas &c., &c. Joseph von Battyan Vicarius Generalis, Dommherrn des Erzbistumes Gran Geweiht zu seinem Namenfeste von ... Pressburg, 1789, K. K. General Seminarium, 4 sztl. lev.