Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 151

[Chun, Karl (1852-1914)] Chun Károly: Mélytengerek világa. Ford.: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára III. köt.. Bp.,én., Lampel R.( Wodianer F. és Fiai), 8+280 p.+10 (fekete-fehér képtáblák) t. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, benne javított, restaurált lapokkal, a restaurálásoknál részben szöveget is érintő hiánnyal, hiányzó térképpel és táblákkal.
18060.

Rufpreis:
1 200 HUF

Karl Baedeker: Belgien und Holland nebst dem Großherzogtum Luxemburg. Leipzig, 1904, Karl Baedeker. Dreiundzwanzigste Auflage. Német nyelven. Kihajtható térképekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen sérüléssel, a borítón kis kopásnyomokkal.
18061.

Rufpreis:
1 800 HUF

3 db képeslapokat tartalmazó leporello: Fontainebleau, Monaco et Monte Carlo, Souvenir de Nice. Papírkötésekben, az egyiken szakadásokkal, gyűrődéssel.
18062.

Rufpreis:
1 200 HUF

Schweiz. Meyers Reisebücher. Leipzig - Wien, 1904., Bibliographisches Institut. Achzehnte Auflage. Német nyelven. Kihajtható térképekkel, panorámaképekkel illusztrált, valamint nagyméretű Svájz térkép-melléklettel. (A térkép-melléklet általában hiányzik.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
18063.

Rufpreis:
3 000 HUF

18064.

Rufpreis:
4 000 HUF

Dr. Szelnár Aladár (szerk.): Magyarország túrakönyve. Bp., 1928, Athenaeum. Kiadói javított gerincű vászonkötés, kopottas állapotban.
18065.

Rufpreis:
2 400 HUF

Tarnów I Ziemia Tarnowska. Tarnów, 1967., Tarnów 1967. PTTK, 150+1 p. Térkép-melléklettel. Lengyel nyelven. Kiadói papírkötés.
18066.

Rufpreis:
1 600 HUF

Vályi László: Kolozsvár kis uti kalauza. Miskolc, 1941, szerzői kiadás (Ludvig István-ny.), 44 p. Hirdetésekkel. Kiadói tűzött papírkötés.
18067.

Rufpreis:
2 400 HUF

Az Országos Széchenyi Könyvtár. Bp., 1964., (Egyetemi-ny.) 4 példány: több nyelven: magyar, orosz, francia és angol nyelveken. Kiadói papírkötés.
18068.

Rufpreis:
1 800 HUF

Tokaj útikalauz. Szerk.: Nagy Lajos. Miskolc, 1963, BAZ Megye Tanácsának Idegenforgalmi Hivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. A monoki Kossuth Emlékmúzeum igazgatójának, Zsuffa Tibornak az ajándékozási soraival, bélyegzéssel.
18069.

Rufpreis:
1 200 HUF

3 db angol útikönyv - Oxford, Edinburgh Castle, The Tower of London. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
18070.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bodányi Ödön: A magyar polgármesterek 1911-ik évi prágai, drezdai és berlini tanulmányútjáról jelentés. Bp., 1911., Pátria. Különlenyomat. Kiadói papírkötés, sérült, javított gerinccel.
18071.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF