[Chun, Karl (1852-1914)] Chun Károly: Mélytengerek világa. Ford.: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára III. köt.. Bp.,én., Lampel R.( Wodianer F. és Fiai), 8+280 p.+10 (fekete-fehér képtáblák) t. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, benne javított, restaurált lapokkal, a restaurálásoknál részben szöveget is érintő hiánnyal, hiányzó térképpel és táblákkal.
Karl Baedeker: Belgien und Holland nebst dem Großherzogtum Luxemburg. Leipzig, 1904, Karl Baedeker. Dreiundzwanzigste Auflage. Német nyelven. Kihajtható térképekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen sérüléssel, a borítón kis kopásnyomokkal.
3 db képeslapokat tartalmazó leporello: Fontainebleau, Monaco et Monte Carlo, Souvenir de Nice. Papírkötésekben, az egyiken szakadásokkal, gyűrődéssel.
Schweiz. Meyers Reisebücher. Leipzig - Wien, 1904., Bibliographisches Institut. Achzehnte Auflage. Német nyelven. Kihajtható térképekkel, panorámaképekkel illusztrált, valamint nagyméretű Svájz térkép-melléklettel. (A térkép-melléklet általában hiányzik.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
Baedeker, Karl: Tirol. Vorarlberg - Etschland. Westliche Teile von Salzburg und von Kärnten. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1929, Karl Baedeker, LVI+556 p. Oldalszámozáson kívül számos egészoldalas és kihajtható térképpel. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel.
Bodányi Ödön: A magyar polgármesterek 1911-ik évi prágai, drezdai és berlini tanulmányútjáról jelentés. Bp., 1911., Pátria. Különlenyomat. Kiadói papírkötés, sérült, javított gerinccel.