Takáts Gyula: Somogyi pásztorvilág. A szerző, Takáts Gyula (1911-2008) Kossuth-díjas költő, író, műfordító, múzeumigazgató által Szigetvári György (1926-2018) Ybl Miklós-díjas, építészmérnök részére DEDIKÁLT példány. A szerző legritkább kötete. A kötet Takáts Gyula 75. születésnapja alkalmából jelent meg. Kaposvár, 1986, Somogy Megyei Múzeumok Igazgatósága, 123+5 p.+1 (A somogyi Nagyberek 1934, 1:75.000, a Balaton déli részletének kihajtható térképe) t. A szerző fekete-fehér rajzaival, képeivel, ábrákkal illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
Sartori, Franz: Länder- und Völker-Merkwürdigkeiten des österreichischen Kaiserthumes. III-IV. köt. Wien, 1809, Anton Doll. Egészoldalas rézmetszetű illusztrációkkal. Német nyelven. Korabeli egységes kartonált papírkötésben, kissé viseltes állapotban, régi intézményi bélyegzőkkel.
Dr. Szontagh Miklós: Tátrakalauz. Utmutató a Magas Tátrába s a Tátravidéki fürdőkbe. A Magyarországi Kárpátegyesület közreműködésével szerzette - - . Bp., [1901], Singer és Wolfner, IV+196+(8) p. + 2 térkép. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, térképmelléklet nélkül.
Dr. Vitéz Házi Jenő: Sopron középkori egyháztörténete. Győregyházmegye múltjából IV. szám 1. rész. Sopron, 1939, Székely és Társa, 381+2 p. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal.
Schafarzik Ferenc - Vendl Aladár: Geológiai kirándulások Budapest környékén. Bp., 1929, M. Kir. Földtani Intézet (Stadium Sajtóvállalat Rt.), 341+(3) p. Szövegközi és egészoldalas ábrákkal, térképekkel, kihajtható mellékletekkel. Átkötött félvászon-kötésben.
Tirol. Praktisches Reisehandbuch. Griebens Reiseführer Band 67. Berlin, 1907-1908, Albert Goldschmidt. Kihajtható térképekkel, hirdetésekkel, egy térkép-melléklettel. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, sérült borítóval, a térképeken kisebb szakadásokkal.