Stein Aurél (1862-1943): Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Lóczy Lajos előszavával. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1908], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 (címkép, Stein Aurél arcképe) t.+XXIV+326 p.+9 (fekete-fehér képtáblák, közte 2 panoráma képpel.) t. +1 (kihajtható térkép, 46x59 cm.) t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, egy képtábla hiányzik, a térkép szakadt. Térképpel együtt ritka, habár ennek a példánynak a térképe szakadt!
Ligeti Lajos (1902-1987): Afgán földön. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin-Társulat, 219+3 p.+16 (kétoldalas fekete-fehér képtáblákkal) t. Szövegközti és egészoldalas térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott félvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: A Nap rabszolgái I. köt. Kutatóutam a legsötétebb Afrikában. Fordította Révay József. Modern Utazók és Felfedezők Könyvtára. Bp., [1931.], Franklin, 168 p. Kiadói dúsan aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval.
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Kínai rejtelmek. Ford.: Sajó Aladár. Bp.,[1930],Franklin,179+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, apró kopásnyomokkal, egészen kis foltokkal, ajándékozási bejegyzéssel.
Ossendowski, Ferdinand : Állatok, emberek és istenek. Beasts men and gods. Ford.: Sajó Aladár. Bp.,(1924), Franklin, 240 p.+ 1 (kihajtható térképpel) t. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, foltos térképpel, ex libris-szel.
[Balbo, Italo (1896-1940)]: Repülőrajokkal az óceánon át. Fordította Révay József. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), Egész oldalas fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Sten Bergman: A viharok hazájában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin. Egész oldalas fekete-fehér fotókkal (73) illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott kissé szakadozott borítóval. Volt könyvtári példány.
Chun Károly: Mélytengerek világa. Fordította: Dr. Szilárdy Zoltán. Fekete-fehér fotókkal illusztrált, térképekkel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, egy belső oldalon tintafoltokkal.
[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+2 p.+28 t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval.
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Ford.: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 (címkép)+240 p. +12 t. Gazdag egészoldalas fekete-fehér képanyaggal, és egy oldalszámozáson belüli térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, 3 hiányzó táblával.
[Bergman, Sten (1895-1975)] Sten Bergman: A viharok hazájában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Bp.,[1934], Franklin, 221+3 p. + 32 (Fekete-fehér fotókkal) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1926.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+3 p.+28 t. (Fekete-fehér fotók.) Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, az 51. oldalon szakadással.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.