1943 Magyar Szemle XLV. köt. 3. (193.) sz. Szerk.: Eckhardt Sándor. Bp., 1943, Athenaeum, 113-168 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, az elülső borítón kis hiánnyal.
[Quintus Horatius Flaccus:] Magyar Horatius. Horatius Noster Anthologia. Összeáll.: Trencsényi-Waldapfel Imre. Kerényi Károly bevezetésével. Kétnyelvű Klasszikusok. Bp., 1943, Officina, 197+3 p. Harmadik kiadás. Latin és magyar nyelven. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón kis folttal.
Kolligátum Tevan kiadású művekből (Tevan-könyvtár), első kiadások, 4 db: Erkmann-Chatrian: A három lélek. Ford.: Karinthy Frigyes.; Nagy Lajos: Egy leány, több férfi. Novellák.; Thomas Mann: A kis Friedemann ur. (Novellák.) Ford.: Török Bálint.; Gabriele D'Annunzio: Pescarai novellák. Ford.: Révész Andor. Békéscsaba, 1913-1915-1917, Tevan, 32; 62+2, 40; 48 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, Könyves M.-kötés (Kecskemét), márványozott lapélekkel.
Baktay Ervin: India bölcsessége. A hindu világszemlélet ismertetése. A "Szanátána Dharma: az Örök Törvény" c. munka új, átdolgozott és lényegesen bővített kiadása. Bp., 1943, Pantheon, 256 p.+1 t. Első kiadás. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötés, laza, sérült kötéssel, hiányzó elülső szennylappal, megviselt állapotban.