Brande, Dorothea: Nyitott szemmel! Ford.: Lányi Miklós és Bárd Gyula. Bp., 1936, Bárd Ferenc és Fia, 151+(1) p. Kiadói egészvászon-kötés, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Csapody Miklós: Késői ünnep. Tanulmányok és kritikák. A szerző, Csapody Miklós (1955-) irodalomtörténész, újságíró, politikus, országgyűlési képviselő által DEDIKÁLT példány. Bp.,2000,Korona Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
Váli Éva: Árkos üzenete egy világpolgárnak. Beszélgetés gróf Jankovich-Bésán Andrással életútjáról. (Utak, tájak, emberek 5). Csíkszereda, 2008, Pallas-Akadémia. Kiadói papírkötés. Jankovich-Bésán András által DEDIKÁLT.
Márai Sándor: Istenek nyomában. Útirajz. Márai Sándor válogatott munkái. Bp.,(1937.),Révai, 276 p. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis foltokkal, egyébként jó állapotban.
Flórián Tibor: Keserű gyökéren. Versek. New York, 1975, Pilvax Publishing Corp. Emigráns kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott kiadói papír védőborítóban. A szerző által DEDIKÁLT példány!
Fáy Ferenc: Törlesztő ének. Toronto, 1963, Magyar Figyelő. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, illusztrált papírborítóval. A szerző által DEDIKÁLT példány!
Szedenits Jenő: A kőtábláktól a Kárpátokig. Válogatott írások, elbeszélések és versek. Akron OH, 1991, Buda Publishing Co. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány!
Majakovszkij, Vlagyimir Vlagyimirovics: Lenin. Ford.: Radó György. Az eredeti linóleummetszeteket Raszler Károly készítette. Bp., 1962, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr-kötés. Számozott (462./800) példány. Csak 800 példány bőrkötéses!