Vas Gereben: Nagy idők, nagy emberek. Magyar korrajz. I-III. köt. (Egybekötve). Bécs, 1856, Sommer L., IV+(2)+182 p., (2)+174 p., (2)+172 p. Első kiadás! Korabeli félvászon-kötésben, sérült, kopott borítóval, a lapokon ázásnyomokkal.
Gyulai Pál költeményei. A költői arcképével. Pest, 1870., Ráth Mór, 1 (Gyulai Pál arcképe, fotó, 9x6 cm) t. +4+336 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, a könyvtest elvált a borítótól, a 16-17. oldal között a fűzése laza, rossz állapotban.
Ady Endre: Az Úr érkezése. / Príchod Pána. Ford.: Oldřich Kníchal. Nagylak, 2006, Ivan Krasko. Magyar és szlovák nyelven. Kiadói papírkötés. A könyv fordítója, Oldřich Kníchal (1939-2021) szlovák író által DEDIKÁLT példány. / In Hungarian and Slovakian language. Signed by the book's translator, Oldřich Kníchal.
Tabák András: Hitler '33. Antifasiszta irodalmi antológia. Z-füzetek / 151. Bp., 2013, szerzői kiadás, 62+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé kopott borítóval. Számozott (223.), a szerző által Gyimesi László részére DEDIKÁLT példány.
Zoltán Gábor: Szomszéd. Orgia előtt és után. Bp., 2018, Kalligram. Kiadói kartonált papírkötés, helyenként lapszéli feljegyzésekkel, néhány foltos lappal. Az előzéklapon Del Medico Imre (1923-2019) jogász, közíró autográf névbejegyzésével.