Demény Ottó: Virág utca. Bp., 1958, Magvető. Első kiadás. A szerző, Demény Ottó (1928-1975) költő által DEDIKÁLT példány. Kiadói félvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1150 példányban.
Garády Viktor: Tengerparti séták. Bp., 1901, Rákosi Jenő (Budapesti Hirlap-ny.), 239 +(1) p. A fejezetek elején és végén szép könyvdíszekkel illusztrálva. Kiadói dombornyomott, festett egészvászon-kötés, a borítón és néhány lapon kis foltokkal.
Tamási Áron: Virágveszedelem. A SzEFHE Magyar Regényei. Bp., é.n., Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete (Révai-ny.), 254+(1) p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, kopottas borítóval.
Flammarion, Camille: Uránia. Ford.: Zempléni P. Gyula. Bp., 1896, Minta-Antiquarium és Könyvkereskedés, 181+(3) p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, viseltes állapotban, több helyen szétváló, ragasztott fűzéssel.
Dr. Maywald József: Görög gyakorló- és olvasókönyv. Gymnasiumi használatra írta: - - . I. rész: A név és szabályos ?-végű ige. Bp., 1903, Kókai Lajos, (4)+126 p. Negyedik kiadás. Egészvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, sérült fűzéssel, néhány kijáró lappal, ceruzás és tollas bejegyzésekkel.