Vörös a nap félkorongja. Az új-görög nép legszebb dalai és balladái. Fordította Samu János. Trencsényi Waldapfel Imre előszavával. (Bp.), (1949)Franklin. 32 p. Sérült papíkötésben.
Zelk Zoltán: A hűség és a hála éneke. Bp.,[1949],Athenaeum, 36 p. Első kiadás. Az elülső borítón Sztálin arcképével. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés.
Keleti Arthur: Angyali üdvözlet. Litániák. Bp., 1916., Grill, 68+2 p. Első kiadás. A borító Gara Arnold munkája. Kiadói papírkötés, szakadt, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Kazinczy Ferenc: Árnyékrajzolatok. Rajzolta - - maga' kezével 1784-1814. Összeáll. és sajtó alá rendezte: Rexa Dezső. Bp., 1928, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 156+1 p. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, a borítón és a gerincen kis kopásnyomokkal, a gerincen egészen kis sérüléssel.