Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 331

Deréky Pál: A vasbetontorony költői. Magyar avantgárd költészet a 20. század második és harmadik évtizedében. A szerző, Deréky Pál (1949-) irodalomtörténész által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Irodalomtörténeti Füzetek 127. Bp., 1992., Argumentum. Kiadói papírkötés.
19075.

Rufpreis:
1 800 HUF

Ágoston Vilmos: Húzd a himnuszt, ne káromkodj! A szerző, Ágoston Vilmos (1947-2022) író, esszéíró, kritikus által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1989., Szépirodalmi. Kiadói papírkötés.
19076.

Rufpreis:
1 200 HUF

Botár Attila: Időkerülő/Széki László: Madárjóslat. A szerző, Botár Attila (1944-2019) költő, műfordító, pedagógus, könyvtáros által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Veszprém [1981],Veszprém m. Tanács VB. Művelődési Osztálya. Kiadói papírkötés.
19077.

Rufpreis:
1 200 HUF

Pinczési Judit: Lombja van a csöndnek. - - versei. A szerző, Pinczési Judit (1947-1982) költő által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1982., Magvető. Kiadói papírkötés
19078.

Rufpreis:
1 200 HUF
11

Tamási Áron: Szirom és Boly. Magyar rege. Bp., 1960., Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papírkötés.
19079.

Rufpreis:
1 200 HUF

Kocsis Gábor: Az időtlenség kőszilánkja. A szerző, Kocsis Gábor/ Tunyogi Csapó Gábor (1932-2010) által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja és felesége részére DEDIKÁLT példány. Szeged, 1991, Szerzői. Második, bővített kiadás. Kiadói papírkötés.
19080.

Rufpreis:
1 600 HUF

Iluh István: Szélsárkány. DEDIKÁLT! Bokros László illusztrációival. Szolnok, 1979., Verseghy Ferenc Megyei Könyvtár. Kiadói papírkötésben.
19081.

Rufpreis:
1 400 HUF

Békefi Antal: A kálvárián. Bp., 1894., Singer és Wolfner. Kiadói kopott egészvászon-kötés.
19082.

Rufpreis:
2 800 HUF

Végh Piroska: Aranyvályú. Versek. műfordítások. DEDIKÁLT! A címlap illusztrációját G. Szabó Kálmán metszette fába. Debrecen, 1935., Nagy Károly, 62+2 p. Kiadói papírkötésben, foltos borítóval.
19083.

Rufpreis:
2 000 HUF

Gerő János: Kopog a tető. DEDIKÁLT! Károlyi András rajzaival. Bp., 1974., Kozmosz. Kiadói papírkötésben, kissé foltos borítóval.
19084.

Rufpreis:
1 600 HUF

Bory Jenő: Márvány szilánkok Bory Jenő szobrászvésője alól. Aláírt! Bp., é.n. Fővárosi Könyvkiadó. 35p. Kiadói, kissé szakadozott papírkötésben. Fotókkal.
19085.

Rufpreis:
2 400 HUF

Nagy Adorján: Az ember tragédiája és a színész. A szerző, Nagy Adorján (1888-1956) "Dóri bácsi" által DEDIKÁLT példány. Színpad Könyvtára 5. Bp., 1936., Színpad,(Kecskeméti, Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt.) Kiadói papírkötés, foltos borítóval, sérült gerinccel.
19086.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF