Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 331

Péter Zoltán: Világnézettani alapvetés. A szerző, Péter Zoltán (1901-1969) református lelkész, főiskolai tanár, tudományos gyűjteményi igazgató által Zöldhelyi Zsuzsa (1928-2015) irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány. Debrecen, 1939., Szerzői kiadás, (Magyar Nemzeti Könyv- és Lapkiadóvállalat Rt.-ny.), 219+1 p. Kiadói papírkötés, a kötés részben elvált a borítótól.   Péter Zoltán (1901-1969) református lelkész, főiskolai tanár, tudományos gyűjteményi igazgató. Óraadó h. tanár a nagykőrösi ref tanítóképzőben (1925-27), a szeghalmi ref. gimn. tanára (1927-30). A Debreceni Ref. Kollégium gimn.-ának r. tanára (1930-42), a Tanárképző Intézet ig.-ja (1942-50), a Ref. Kollégium ig.-ja (1943-52), levéltárosa (1953-55), majd könyvtárosa (1955-58). A bp.-i Ráday Gyűjtemény ig.-ja (1958-69). Cikkei, tanulmányai jelentek meg folyóiratokban, évkönyvekben. Tevékenyen részt vett Jókai Mór művei kritikai kiadásának munkálataiban, a Noteszokat ő rendezte sajtó alá.
19123.

Rufpreis:
4 000 HUF

Pilismaróti Bozóky Gyula: A felvidék hazatért; Kárpátalja hazatért. 2009. Kiadói papírkötés, tékában,
19124.

Rufpreis:
5 000 HUF

G[erarda] van Nes-Uilkens: Das verlassene Storchennest. Stuttgart, 1935, J. F. Steinkopf, 303+(1) p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval.
19125.

Rufpreis:
1 200 HUF

Huxley, Aldous: Légnadrág és társai. (Antic Hay). Ford.: Bálint György. Pesti Napló Könyvek. Bp., [1936], Pesti Napló-Az Est-Magyarország Napilap, 324 p. Kiadói egészvászon-kötés, fakó, kopottas borítóval.
19126.

Rufpreis:
1 200 HUF

Simon Györgyi - Zala Mária: Magyar nyelv a gépíró és gyorsíró iskola I. és II. osztálya számára. Bp., 1987, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel.
19127.

Rufpreis:
1 000 HUF

19128.

Rufpreis:
2 000 HUF

A magyar és német nyelv zsebszótára. A kiejtés feltüntetésével a Toussaint-Langenscheidt módszer szerint. [I-II. rész. Egy kötetben]. Szerk.: Dr. Balassa József. Bp.-Berlin, 1915-1916, Grill Károly-Langenscheidtsche Verlagsbuchhandlung, XIII-XXIV. p.+63+(1)+390+(2) p., XXIV+564 p. Harmadik kiadás. Átkötött egészvászon-kötésben, helyenként kissé sérült lapszélekkel, az első rész címlapja és első 12 lapja hiányzik.
19129.

Rufpreis:
2 000 HUF

Búvár Zsebkönyvek könyvtétel, db. Bp.,1978, 1986, Móra. Gyümölcsök, Állatkerti emlősök, Emberek. Kiadói kartonált papírkötés.
19130.

Rufpreis:
1 000 HUF

Erdősi Károly: Szocziális vezérkönyv. Katholikus legény-, ifjusági- és munkásegyesületek alakítására és vezetésére. Bp., 1904, Stephaneum, 371 p. Kiadói kopott egészvászon-kötés.
19131.

Rufpreis:
1 200 HUF

Hires gyermekek. Külföldi művekből fordította Tisza Etelka. Bp., é.n., Légrády. Kiadói aranyozott félvászon-kötésben, foltos, kissé kopott borítóval.
19132.

Rufpreis:
1 000 HUF

1972 Dán Róbert 2 műve: Péchy Simon Psalteriumának variánsa.; A szombatos kódexirodalomhoz. A szerző, Dán Róbert (1936-1986) művelődéstörténész által Zöldhelyi Zsuzsa (1928-2015) irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példányok. Bp., 1972., Akadémiai Nyomda. Különlenyomatok. Kiadói papírkötés
19133.

Rufpreis:
1 600 HUF

Péter Ágnes: Keats költészetelméletének fejlődése. A szerző, Péter Ágnes (1941 -) irodalomtörténész által Zöldhelyi Zsuzsa (1928-2015) irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1970., Angol és Amerikai Filológiai Értekezések. Kiadói papírkötés.
19134.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF