Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 331

Juhász Ferenc: Harc a fehér báránnyal. A szerző, Juhász Ferenc (1928-2015) által által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1965., Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé kopott, kissé szakadt papír védőborítóban.
19111.

Rufpreis:
2 400 HUF

19112.

Rufpreis:
2 400 HUF

P. Gulácsy Irén: A kállói kapitány I-II. köt. Regény. [Egykötetben.] Bp., 1934., Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, a borítón kopásnyomokkal.
19113.

Rufpreis:
1 800 HUF

Vaszary Gábor: Monpti. A szerző által aláírt példány! Bp., 1934, Káldor, 320 p. Első kiadás. A szerző rajzaival illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes állapotban, kopott borítóval, laza fűzéssel, helyenként kissé foltos lapokkal.
19114.

Rufpreis:
2 000 HUF

[Ebers, Georg (1837-1898)] Ebers György: A nővérek. I-II. köt. Ford.: Kacziány Géza. Bp., 1898, Légrády. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes állapotban, foltos borítókkal, az I. kötet végén több lap kijár.
19115.

Rufpreis:
1 000 HUF

Jókai Mór 2 műve (3 kötet): A véres kenyér; A gazdag szegények I-II. köt. Olcsó Jókai 108., 203-204., 205-207. sz. Bp., é.n. (cca 1910-1920), Révai. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban, az egyik kötet borítója tintafoltos.
19116.

Rufpreis:
1 000 HUF

Magyar Könyvtár kolligátum: Edmondo De Amicis: A bor és egyéb apróságok; Sardou - Najac: Váljunk el!; A magyarok tetteiről (Béla király névtelen jegyzőjének könyve); Arany János válogatott balladái; Kisfaludy Károly válogatott költeményei; Zrínyi Miklós: Szigeti veszedelem. Bp., é.n. (cca 1890-1900), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal; az első címlapon beragasztott BNV 1937. címkével.
19117.

Rufpreis:
1 000 HUF

Szánthó Piroska: Bálám szamara. Bp., 1982. Szépirodalmi. Egészvászon kötésben, DEDIKÁLT példány!
19118.

Rufpreis:
1 800 HUF

Jászay-Horváth Elemér: Gyöngyök és könnyek. - - versei. Gyoma, 1913, Kner Izidor. Kiadói festett egészvászon-kötés.
19119.

Rufpreis:
2 800 HUF

Vörös a nap félkorongja. Az új-görög nép legszebb dalai és balladái. Fordította Samu János. Trencsényi Waldapfel Imre előszavával. (Bp.), (1949)Franklin. 32 p. Sérült papíkötésben.
19120.

Rufpreis:
800 HUF

A Csokonai asztaltársaság kisantológiája. Keszthely-Hévíz, 1989. Cséby Géza dedikációjával. Kiadói papírkötésben
19121.

Rufpreis:
800 HUF

19122.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF