Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 331

Baross Endre: Magyar írások. Attila-Könyvtár 1. Bp., 1943., Szalay Sándor-ny. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval.
19135.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Rabindranath Tagore 3 műve:   Áldozati énekek. (Gitanjali.) Ford.: Szentirmay Gizella. Bp., 1921, "Világirodalom",(Pápai Ernő-ny.) II. kiadás. Jaschik Álmos könyvdíszeivel. Kiadói kartonált papírkötésben, kissé kopott borítóval. Megjelent 2000 példányban. Számozatlan példány.;   A postahivatal. A letétemény. Szerencséthozó pillanat, Élő vagy halott? Ford. Bartos Zoltán és Sármay Márton. Bp., 1921., Világirodalom. Kiadói félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, a könyvtest részben elvált a borítótól, a címlap elvált a könyvtesttől. Számozatlan példány.;   Chitra. Ford.: Laky Dezső. Bp., 1920., Sacelláry. Kiadói kartonált papírkötés, kopott, hiányos gerinccel, kopott borítóval. Számozatlan példány.;
19136.

Rufpreis:
1 800 HUF

Kelet-kutatás. 1976/77. Tanulmányok az orientalisztika köréből. Szerk.: Kara György, és Terjék József. Bp.,1977,Kőrösi Csoma Társaság. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
19137.

Rufpreis:
1 200 HUF

Császár Elemér: A magyar regény története. Budapest, 1922, Pantheon. Javított gerincű papírkötésben.
19138.

Rufpreis:
400 HUF
1,08
1,25

15+10 Romától Athénig. Statisztikai elemzés. Bp., 2004., Központi Statisztikai Hivatal. Kiadó papírkötés,
19139.

Rufpreis:
1 200 HUF

Takáts Sándor: A régi Magyarország jókedve Bp., 1921, Athenaeum, 327+(1) p. Első kiadás. A borító Basch Árpád munkája. Kiadói papírkötés, sérült, viseltes állapotban, több lap kijár.
19140.

Rufpreis:
1 000 HUF

Tulipánkert. 48 nemzeti dal és magyar gondolat. Összegyűjtötte: Endrei Zalán. Bp., 1906, Globus Rt., 125 p. Kiadói dombornyomott, festett egészvászon-kötés, kissé viseltes állapotban, kopott borítóval, helyenként foltos lapokkal, ceruzás bejegyzésekkel, firkákkal.
19141.

Rufpreis:
1 200 HUF

Bársony István: A szerelem könyve. Bp., 1899, Franklin-Társulat, 266 p. Kiadói dombornyomott egészvászon-kötés, a borítón némi kopással, helyenként kisebb foltokkal.
19142.

Rufpreis:
1 400 HUF

Karinthy Frigyes: Capillária. Gulliver hatodik útja. Helikon Kiskönyvtár. Budapest, 1964, Magyar Helikon, 226 p. Kiadói egészbőr kötés. Számozott példány.Bálint Endre illusztrációival
19143.

Rufpreis:
1 000 HUF

Hajdúböszörményi tükör. Válogatás a Hajdúböszörményi Hírlap öt évfolyamának írásaiból. 1969-1974. Vál. és szerk.: Székelyhidi Ágoston. Debrecen-Hajdúböszörmény, 1974, Hajdúböszörmény Város Tanácsa. Kiadói papírkötés, kissé sérült, a könyvtesttől részben elvált borítóval. Megjelent 1500 példányban.
19144.

Rufpreis:
2 800 HUF

Soros, a gólem igaz története. Az EIR különjelentése (1997 áprilisa). Ford.: Bajnai Péter. Kapu Füzetek 1. Bp., 1997, Magyar Kapu Alapítvány. Kiadói papírkötés.
19145.

Rufpreis:
1 200 HUF

1943 Forrás, irodalmi és kritikai folyóirat, I. évf. 1. sz. (induló szám), 1943. január. Kiadja a Kulturális Egyesületek Szövetsége. Bp., Forrás-ny., 128 p. Benne Kállay Miklós, Szinyei Merse Jenő, Tormay Cécile, Wass Albert és mások írásaival. Kiadói tűzött papírkötés, a borító és az első lap sérült.
19146.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF