Toldy Ferenc: A magyar költészet története. I. kötet. A magyar költészet Zrínyiig. Pest, 1854, Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckenast-ny.), 1 t. (Tinódi Lantos Sebestyén portréja, litográfia)+XVI+240p. Első kiadás. Kiadói sérült papírkötésben. utolsó néhány lapon foltok
Toldy Ferenc irodalmi arcképei s újabb beszédei. Kiadta: Tárkányi (Béla). Pest, 1856, Emich Gusztáv, IV+264 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban, sérült borítóval, foltos lapokkal. Felvágatlan példány.
Tóth Kálmán összegyűjtött költeményei. Első teljes kiadás. Budapest, 1878, Ráth Mór. 1t (a költő fényképe) + 479p. Kiadói, sérült vászonkötésben. Aranyozott lapszélekkel
Nyitott könyv. Százharminc közlemény száz képpel. Szerk.: Dr. Bodor Antal, Dr. Gerlóczy Zsigmond. Bp., (1928), Országos Közegészségi Egyesület (Kir. M. Egyetemi Ny.), 320 p. + 27 t. Színes és fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, sérült gerinccel, kissé fakó borítóval
Eszterhás István: Eltékozolt fiak. Cleveland Heights OH, 1982, szerzői kiadás (Classic Printing Corporation), 408 p. Első, emigráns kiadás. A borító Kozmon György munkája. Kiadói papírkötés, kissé koszos borítóval. A szerző által DEDIKÁLT példány!
Gál György Sándor: Házam, hazám, te mindenem. Erkel Ferenc életregénye. A szerző, Gál György Sándor (1907-1980) író, zenetörténész által DEDIKÁLT példány. (Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja hagyatékából.) Bp., 1965., Móra. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé szakadt, kopott papír védőborítóban.
Balázs Attila: Cuniculus. A szerző, Balázs Attila (1955- ) József Attila-díjas író, újságíró, műfordító, szerkesztő által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Symposion Könyvek 55. Újvidék, 1979, Forum. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban.