Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 331

Toldy Ferenc: A magyar költészet története. I. kötet. A magyar költészet Zrínyiig. Pest, 1854, Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckenast-ny.), 1 t. (Tinódi Lantos Sebestyén portréja, litográfia)+XVI+240p. Első kiadás. Kiadói sérült papírkötésben. utolsó néhány lapon foltok
19063.

Rufpreis:
5 000 HUF

Molnár Viktor: Húsvéti tojások. Bp., 1890. Lampel. 88p., Kiadói papírkötésben, modern félvászon védőborítóval
19064.

Rufpreis:
1 600 HUF

Toldy Ferenc irodalmi arcképei s újabb beszédei. Kiadta: Tárkányi (Béla). Pest, 1856, Emich Gusztáv, IV+264 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban, sérült borítóval, foltos lapokkal. Felvágatlan példány.
19065.

Rufpreis:
1 000 HUF

Csite Károly: Királykisasszony éneklő babái. irredenta mesejáték 4 felvonásban. Szentgotthárd, 1926. Wellisch Béla. 62p. Kiadói, foltos papírborítóval, felvágatlan
19066.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Tóth Kálmán összegyűjtött költeményei. Első teljes kiadás. Budapest, 1878, Ráth Mór. 1t (a költő fényképe) + 479p. Kiadói, sérült vászonkötésben. Aranyozott lapszélekkel
19067.

Rufpreis:
3 000 HUF

Bálint György: Veszély Ázsiában. Bp., Cserépfalvi. Kiadói kartonált kötés, kopottas állapotban.
19068.

Rufpreis:
1 800 HUF

Nyitott könyv. Százharminc közlemény száz képpel. Szerk.: Dr. Bodor Antal, Dr. Gerlóczy Zsigmond. Bp., (1928), Országos Közegészségi Egyesület (Kir. M. Egyetemi Ny.), 320 p. + 27 t. Színes és fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, sérült gerinccel, kissé fakó borítóval
19069.

Rufpreis:
2 000 HUF

Eszterhás István: Eltékozolt fiak. Cleveland Heights OH, 1982, szerzői kiadás (Classic Printing Corporation), 408 p. Első, emigráns kiadás. A borító Kozmon György munkája. Kiadói papírkötés, kissé koszos borítóval. A szerző által DEDIKÁLT példány!
19070.

Rufpreis:
5 000 HUF

Gál György Sándor: Házam, hazám, te mindenem. Erkel Ferenc életregénye. A szerző, Gál György Sándor (1907-1980) író, zenetörténész által DEDIKÁLT példány. (Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja hagyatékából.) Bp., 1965., Móra. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé szakadt, kopott papír védőborítóban.
19071.

Rufpreis:
1 800 HUF

Balázs Attila: Cuniculus. A szerző, Balázs Attila (1955- ) József Attila-díjas író, újságíró, műfordító, szerkesztő által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Symposion Könyvek 55. Újvidék, 1979, Forum. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
19072.

Rufpreis:
1 600 HUF

Czeizel Endre - Erős Erika: Számadás a tálentomról. A Karinthy család genetikai elemzése. Bp., 1995., Corvina. Kiadói papírkötés.
19073.

Rufpreis:
1 600 HUF

Lezsák Sándor: Békebeli éjszaka. DEDIKÁLT! Bp., 1983., Kozmosz. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal.
19074.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF