Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 331

Andrew Sarlos: Tűzijáték. Életem a befektetés. Peter C. Newman előszavával. Bp., 1994, Image Kft. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Andrew Sarlos (1931-1997) magyar származású kanadai közgazdász, üzletember által ALÁÍRT példány!
18978.

Rufpreis:
2 400 HUF

18980.

Rufpreis:
3 000 HUF

Jókai Mór: Az arany ember. I-III. köt. Bp., 1880, Pfeifer Ferdinánd (Hornyánszky-ny.), 323+(1) p., 275+(1) p., 212+(1) p. Harmadik kiadás. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, a borítókon némi kopással, néhány kissé sérült lappal.
18981.

Rufpreis:
3 000 HUF

Faludy György: Pokolbeli víg napjaim. Bp., 1987, AB Független Kiadó, 544 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
18982.

Rufpreis:
1 800 HUF

Mi a magyar? Szerk.: Szekfű Gyula. A Magyar Szemle Könyvei XV. Bp., 1939, Magyar Szemle Társaság, 558+(2) p. Babits Mihály, Eckhardt Sándor, Gerevich Tibor, Koldály Zoltán, Szekfű Gyula és mások írásaival. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos lapélekkel, helyenként foltos lapokkal.
18983.

Rufpreis:
3 000 HUF

Dóczi Lajos munkái VIII-IX. kötet: Schiller: Wallenstein I-II. kötet. Drámai költemény három részben. Ford.: Dóczi Lajos. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), Hornyánszky Viktor-ny. Kiadói szecessziós aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
18984.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Tompa Mihály összes költeményei 1-3. köt. Teljes kiadás. Sajtó alá rendezte: Révay József. Bp., 1855., Méhner Vilmos. Az első kötetben a költő arcképével. Korabeli kopott aranyozott gerincű egészvászon-kötés, laza fűzéssel.
18985.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Beszélő összkiadás I-III. I.: 1981-1984 - II.: 1984-1987 - III.: 1987-1989. AB Beszélő kiadó, 1992. Egészvászon kötés, papír védőborítóval, fóliázva, új, bontatlan állapotban
18986.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25
17

A Nibelung-ének és a Frithiof-monda I-II. köt. Ford.: Szász Károly, és Győry Vilmos. Remekírók Képes Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XXVII+299; 343 p. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
18987.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

19 db ókori görög és római kultúra, történelem, irodalom, szónoklat témájú könyv: Életrajzok Plutarchosból. II. füzet. Ford.: Szilasi Móricz. Bp., 1880, Franklin, 204 p. + Szemelvények Quintus Horatius Flaccus műveiből. Összeállította, bevezetéssel, magyarázatokkal, és jegyzetekkel ellátta Wirth Gyula. Bp., (1929), Franklin. + Szemelvények M. Tullius Cicero beszédeiből a gimnáziumok és leánygimnáziumok VI. osztálya számára. Magyarázta: Esztergomy Ferenc-Édes Jenő. Bp.,1940, Athenaeum, 126+2 p. Latin és magyar nyelveken. + Szemelvények Thukydidesből. Ford.: Szilasi Móricz. Bp., 1908., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XII+253 p.+2 (kétoldalas térképek, az egyik színes) t. stb. Klf. kötések, vegyes állapotban, részben sérült, foltos és firkált, egy töredékkel.
18988.

Rufpreis:
2 000 HUF

Omar Khajjám: Rubáíját. Ford.: Szabó Lőrinc. Szász Endre illusztrációval.. Bp., 1979, Magyar Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
18989.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Terescsényi Gyula: Bolygó magyarok. DEDIKÁLT! Turul Szépmíves Könyvek 6. Bp., [1939.], Turul. Második kiadás. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzéssel.
18990.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF