Andrew Sarlos: Tűzijáték. Életem a befektetés. Peter C. Newman előszavával. Bp., 1994, Image Kft. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Andrew Sarlos (1931-1997) magyar származású kanadai közgazdász, üzletember által ALÁÍRT példány!
Jókai Mór: Az arany ember. I-III. köt. Bp., 1880, Pfeifer Ferdinánd (Hornyánszky-ny.), 323+(1) p., 275+(1) p., 212+(1) p. Harmadik kiadás. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, a borítókon némi kopással, néhány kissé sérült lappal.
Mi a magyar? Szerk.: Szekfű Gyula. A Magyar Szemle Könyvei XV. Bp., 1939, Magyar Szemle Társaság, 558+(2) p. Babits Mihály, Eckhardt Sándor, Gerevich Tibor, Koldály Zoltán, Szekfű Gyula és mások írásaival. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos lapélekkel, helyenként foltos lapokkal.
Dóczi Lajos munkái VIII-IX. kötet: Schiller: Wallenstein I-II. kötet. Drámai költemény három részben. Ford.: Dóczi Lajos. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), Hornyánszky Viktor-ny. Kiadói szecessziós aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
Tompa Mihály összes költeményei 1-3. köt. Teljes kiadás. Sajtó alá rendezte: Révay József. Bp., 1855., Méhner Vilmos. Az első kötetben a költő arcképével. Korabeli kopott aranyozott gerincű egészvászon-kötés, laza fűzéssel.
A Nibelung-ének és a Frithiof-monda I-II. köt. Ford.: Szász Károly, és Győry Vilmos. Remekírók Képes Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XXVII+299; 343 p. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
19 db ókori görög és római kultúra, történelem, irodalom, szónoklat témájú könyv: Életrajzok Plutarchosból. II. füzet. Ford.: Szilasi Móricz. Bp., 1880, Franklin, 204 p. + Szemelvények Quintus Horatius Flaccus műveiből. Összeállította, bevezetéssel, magyarázatokkal, és jegyzetekkel ellátta Wirth Gyula. Bp., (1929), Franklin. + Szemelvények M. Tullius Cicero beszédeiből a gimnáziumok és leánygimnáziumok VI. osztálya számára. Magyarázta: Esztergomy Ferenc-Édes Jenő. Bp.,1940, Athenaeum, 126+2 p. Latin és magyar nyelveken. + Szemelvények Thukydidesből. Ford.: Szilasi Móricz. Bp., 1908., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XII+253 p.+2 (kétoldalas térképek, az egyik színes) t. stb. Klf. kötések, vegyes állapotban, részben sérült, foltos és firkált, egy töredékkel.
Omar Khajjám: Rubáíját. Ford.: Szabó Lőrinc. Szász Endre illusztrációval.. Bp., 1979, Magyar Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.