Váli Éva: Árkos üzenete egy világpolgárnak. Beszélgetés gróf Jankovich-Bésán Andrással életútjáról. (Utak, tájak, emberek 5). Csíkszereda, 2008, Pallas-Akadémia. Kiadói papírkötés. Jankovich-Bésán András által DEDIKÁLT.
Vitéz György: Az ájtatos manó imája. Összegyűjtött versek. A szerző, Vitéz György (1933-2009) Kassák Lajos-díjas avantgárd költő, író által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. A Nyugati Magyar Irodalom Gyöngyszemei I. Bp., 1991, Életünk Könyvek. Ifj. Feszt László rézkarcával illusztrált: Ifj. Feszt László (1957- ): Illusztráció, rézkarc (250/26.), papír, jelzett, 15x9,5 cm. Kiadói kemény-kötés, kiadói papír védőborítóban, 3 lap laza.
cca 1930 Titkok könyve I. füzet. Szerk.: Professor V. Rolf. Pestújhely,én., Németi Elemér, 32 p. Bűvész-füzetke. Ritka! Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, kijáró lapokkal.
Puskin[,Alekszandr Szergejevics]: Anyégin Eugén. Bérczy Károly fordítása. Bp.,én., Franklin, 232 p. A könyvet díszítő rajzok Vadász Endre munkái. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett felső lapélekkel, kis kopásnyomokkal. Számozott (188./600) példány.
[Shakespeare, William]: Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp.,[Hornyánszky], Hornyánszky, 1 t.+132 p.+12 (színes, feliratozott hártyapapírral) t. Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott,dombornyomásos illusztrált egészvászon-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, folttal.