Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 331

Váli Éva: Árkos üzenete egy világpolgárnak. Beszélgetés gróf Jankovich-Bésán Andrással életútjáról. (Utak, tájak, emberek 5). Csíkszereda, 2008, Pallas-Akadémia. Kiadói papírkötés. Jankovich-Bésán András által DEDIKÁLT.
18929.

Rufpreis:
5 000 HUF

Oscar Wilde: Vera. A nihilista lány. Dráma 1 előjátékkal 4 felvonásban. Ford.: Rozsnay Kálmán. Békéscsaba, 1911., Tevan Adolf, 108+1 p. A címlapot Kozma Lajos, az arcképet fába metszette F. Schuhmacher. Oscar Wilde fametszetű portréjával. Kiadói illusztrált papírkötés, szép, igényes gyűjtői állapotban.
18930.

Rufpreis:
5 000 HUF
13

Vitéz György: Az ájtatos manó imája. Összegyűjtött versek. A szerző, Vitéz György (1933-2009) Kassák Lajos-díjas avantgárd költő, író által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. A Nyugati Magyar Irodalom Gyöngyszemei I. Bp., 1991, Életünk Könyvek. Ifj. Feszt László rézkarcával illusztrált: Ifj. Feszt László (1957- ): Illusztráció, rézkarc (250/26.), papír, jelzett, 15x9,5 cm. Kiadói kemény-kötés, kiadói papír védőborítóban, 3 lap laza.
18931.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Kudrun. Hősköltemény. Középfelnémetből fordította: Kőrös Endre. Kiadja a Kisfaludy-Társaság. Bp., 1910., Franklin, 268 p. Első magyar kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, kijáró lapokkal. Ritka!
18932.

Rufpreis:
3 000 HUF

cca 1930 Titkok könyve I. füzet. Szerk.: Professor V. Rolf. Pestújhely,én., Németi Elemér, 32 p. Bűvész-füzetke. Ritka! Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, kijáró lapokkal.
18933.

Rufpreis:
3 000 HUF

Puskin[,Alekszandr Szergejevics]: Anyégin Eugén. Bérczy Károly fordítása. Bp.,én., Franklin, 232 p. A könyvet díszítő rajzok Vadász Endre munkái. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett felső lapélekkel, kis kopásnyomokkal. Számozott (188./600) példány.
18934.

Rufpreis:
4 000 HUF

18935.

Rufpreis:
5 000 HUF

Csodakút. Népmese, beavatás, álomfejtés, napút, mélylélektan, ezotéria. Tanulmányok a népmeséről, szerk.: Pap Gábor. [Debrecen], 1994.. Pontifex. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban
18936.

Rufpreis:
5 000 HUF

18937.

Rufpreis:
3 000 HUF

[Shakespeare, William]: Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp.,[Hornyánszky], Hornyánszky, 1 t.+132 p.+12 (színes, feliratozott hártyapapírral) t. Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott,dombornyomásos illusztrált egészvászon-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, folttal.
18938.

Rufpreis:
4 000 HUF

18939.

Rufpreis:
4 000 HUF

18940.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF