Gellért Oszkár: Testvérbánat csillaga. Régi és uj versek 1900-1922. Gyoma, 1922, Kner, 160 p. Első kiadás. Jaschik Álmos fametszetű könyvdíszeivel illusztrált. Kiadói papírkötés, részben felvágatlan lapokkal, kissé sérült, foltos borítóval.
Illyés Gyula: Puszták népe. Bp., [1936], Nyugat (Hungária-ny.), 287+(1) p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón és a gerincen némi kopással, egyébként jó állapotban.
Ady Almanach. Bp., 1924, Amicus,(Globus-ny.), 46+2 p. + 3 t. (Rippl-Rónai József Ady portréi.) A kötetben Juhász Gyula, Ady Lajos, Rippl-Rónai József, Földessy Gyula és Dutka Ákos Adyról szóló írásai találhatók, valamint az Amicus kiadó könyvjegyzéke, gazdagon illusztrálva. kiadói papírkötés, hiányzó borítóval. Szakadozott állapotban.
Aczél Géza: Termő avantgarde. A szerző, Aczél Géza (1947 -) költő, műfordító, irodalomtörténész, kritikus, szerkesztő által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja és felesége részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1988,Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.