Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 331

Gellért Oszkár: Testvérbánat csillaga. Régi és uj versek 1900-1922. Gyoma, 1922, Kner, 160 p. Első kiadás. Jaschik Álmos fametszetű könyvdíszeivel illusztrált. Kiadói papírkötés, részben felvágatlan lapokkal, kissé sérült, foltos borítóval.
18953.

Rufpreis:
1 800 HUF

Miguel Cervantes: Az elmés, nemes Don Quijote la manchai lovag élete és kalandjai. Bp., [1926], Afra, 80 p. Kiadói félvászon-kötés.
18954.

Rufpreis:
4 000 HUF

Móricz Zsigmond: Sárarany. Bp., 1911, Nyugat, 208 p. Első kiadás. A címlap Falus Elek munkája. Későbbi átkötött egészvászon kötésben.
18955.

Rufpreis:
2 000 HUF

Babits Mihály: A gólyakalifa. Bp.,(1916.),Athenaeum, 319+1 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
18956.

Rufpreis:
1 800 HUF

Illyés Gyula: Puszták népe. Bp., [1936], Nyugat (Hungária-ny.), 287+(1) p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón és a gerincen némi kopással, egyébként jó állapotban.
18957.

Rufpreis:
1 800 HUF
9

18958.

Rufpreis:
6 000 HUF

Fényszentély a vókonyai pusztán. Pap Gábor előszavával. Bp., 2015, Két Hollós. Kiadói papírkötés.
18959.

Rufpreis:
5 000 HUF

Babits Mihály hátrahagyott versei. Sajtó alá rendezte: Illyés Gyula. Bp., [1941], Nyugat (Hungária-ny.), 54+(1) p. Kiadói félvászon-kötés, részben sérült fűzéssel. Számozott (866./2000) példány.
18960.

Rufpreis:
1 400 HUF

Ady Almanach. Bp., 1924, Amicus,(Globus-ny.), 46+2 p. + 3 t. (Rippl-Rónai József Ady portréi.) A kötetben Juhász Gyula, Ady Lajos, Rippl-Rónai József, Földessy Gyula és Dutka Ákos Adyról szóló írásai találhatók, valamint az Amicus kiadó könyvjegyzéke, gazdagon illusztrálva. kiadói papírkötés, hiányzó borítóval. Szakadozott állapotban.
18961.

Rufpreis:
1 400 HUF

Aczél Géza: Termő avantgarde. A szerző, Aczél Géza (1947 -) költő, műfordító, irodalomtörténész, kritikus, szerkesztő által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja és felesége részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1988,Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
18962.

Rufpreis:
1 800 HUF

Verne Gyula: A Begum ötszáz milliója. - Ox doktor ötlete. Bp., é.n. Tolnai, sérült vászonkötésben
18963.

Rufpreis:
1 400 HUF

Soos Lajos: Tépett felhők. Költemények. Bp., 1889., Pallas. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, néhány lapon firkával.
18964.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF