Tarics Péter: Magyarként a Felvidéken 1918-1993. (Először nyilvánosságra hozott dokumentumokkal és információkkal.) Az egyik interjúalany, Oláh György által DEDIKÁLT példány. Bp., 1994, Püski. Kiadói papír kötésben.
Szabó Ferenc: Jelek az éjszakában. Tanulmányok és új versek. A szerző által DEDIKÁLT példány. Róma, 1983., Tip. Ugo Detti. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés.
Magányos csillag. In memoriam Erdélyi József. Vál., szerk., összeáll.: Medvigy Endre. Az összeállító, Medvigy Endre (1948-) József Attila-díjas irodalomkutató által Somos Béla (1938-?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2006., Nap Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
Valaczka András: A költészet genetikája. Szóörökléstani vázlatok. A szerző által Somos Béla (1938-1?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példány. Bp.,2004,Magyar Napló. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, az egyik sarkán gyűrődésnyommal.
Méhes György: A zsebrevágott osztály. Gyermekszíndarabok. Csíkszereda, 1970., Hargita megye Művelődés- és Művészetügyi Bizottsága Nép Alkotások Háza, 118 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. Megjelent 1000 példányban.
Bakacsi Ernő: Szívdobbanás.+ Lángoló tavasz. A szerző által Somos Béla (1938-1?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példányok. Bp., 2010-2012.,Hungarovox. Kiadói papírkötések.
Sajó László: A kavics helye. A szerző által Somos Béla (1938-1?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1992, Századvég. Kiadói papírkötés.
Ádám Tamás: Tetovált csuhébabák. Összegyűjtött versek. 1982-2010. A szerző által Somos Béla (1938-?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2012, Hungarovox. Kiadói kartonált papírkötés.