Béres Károly: Misztótfalusi Kis Miklós a XVII. század legnagyobb magyar református "tudós tipográfusa"-a. Forrásmunkák adatai alapján írta: - - . A Református Püspöki Hivatal Nagyvárad Iratterjesztési Osztályának kiadványai III. sor. 7-8. sz. Családi tűzhely mellett. Nagyvárad, 1940., Kálvin Könyvnyomda-ny., 28 p. Kiadói papírkötés.; Herepei János: A XVI-XVIII. századi kolozsvári nyomdászok iskolai és szakmabeli végzettsége, 169-185+1 p.
Svorényi József: Az ó-classica literatura vagy görög és római remek-irodalom' történelmének főbb pontjai. Eger, 1851., Érseki Főtanoda, IV+7-346+III+2 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos címlappal, kissé foltos lapokkal, egy hiányzó lappal (5/6.), néhány aláhúzással, a címlapon bejegyzésekkel.
Költők albuma. Jelenkori magyar költők verseinek gyűjteménye. Szerk.: Radó Antal. Bp., 1904, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VIII+(2)+414 p. Ötödik kiadás. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé sérült borítóval, a címlapon "Szíves megemlítés czéljából" bélyegzéssel.
Stampfel-féle Tudományos Zsebkönyvtár 6 kötete: Gaal Mózes: A magyar irodalom története főbb vonásokban; Dr. Pröhle Vilmos: Rendszeres franczia nyeltan; Cseh Lajos: Magyarország oknyomozó története rövid előadásban; Mihalik József: A zománcz; Boros Rudolf: A rajzolás vezérfonala; Dr. Bartha József: A magyar művelődés története. (4., 6., 16., 63-64., 68-69., 100. sz.) Pozsony-Bp., 1899-1901, Stampfel Károly. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban, közte több sérült, szétvált.
Gaal Mózes: Kujak Andris keleti utazása. Góró Lajos rajzaival illusztrált. Bp.,1900., Franklin, 231+1 p. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérülésnyommal, hiányzó elülső szennylappal, foltos lapokkal, egy sérült lappal.
Garay János: Szent László, történelmi költemény. 1. köt. Eger, 1851,Érseki Főtanoda betűivel-ny., 2+252+III t. Korabeli kopott félbőr-kötésben, hiányzó elülső szennylappal, névbejegyzéssel, kissé foltos lapokkal.
F. W. Bain: Hindu regék. A hajnal leánya. Buborékok az élet tengerén. Ford.: Baktay Ervin. Bp.,én.,Rózsavölgyi. Kiadói egészvászon-kötés, benne az illusztrált elülső papírborítóval.