Ortutay Gyula: Mondotta: Vince András béreslegény, Máté János gazdalegény. Nyíri-, rétközi balladák, betyár- és juhásznóták. Bevezette és gyűjtötte: - -. Buday György fametszeteivel. Szegedi Fiatalok Művészeti Kollégiuma V. kiad. Szeged, 1933, Délmagyarország, 93 p. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült borítóval, rossz állapotban. Számozatlan példány. Elmosódott dedikációval. + 1960 Ortutay Gyula által aláírt Hazafias Népfront Főtitkára dokumentum.
Berzeviczy Albert: A két Eötvös./Kozma Andor: Eötvös Loránd. Bp., 1929, MTA, 19 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötés, modern ajándékozási sorokkal, szakadt, foltos borítóval, szamárfüles lapokkal.
Fekete István: Lutra. Egy vidra regénye. Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. Első kiadás. Szilvássy Nándor rajzaival illusztrált. Kiadói félvászon kötésben, kopott borítóval, a hátsó borító foltos.
Jékely Zoltán: Őszvégi intelem. Varga Hajdú István illusztrációival. Békéscsaba, 1979., Megyei Könyvtár,12 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Számozott (156./250) és a szerző, Jékely Zoltán (1913-1982) költő által aláírt példány.
Lator László: Az egyetlen lehetőség. Versek. Varga Hajdú István grafikus, festőművész illusztrációival. Békéscsaba, 1976., Megyei Könyvtár, 5 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Számozott (130./250) és a szerző, Lator László (1927-) Kossuth-díjas költő, műfordító által aláírt példány.
Kálnoky László: A szemtanú. Válogatott versek. Diskay Lenke illusztrációival. Békéscsaba, 1979., Megyei Könyvtár, 12 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Számozott (166./250) példány és a szerző, Kálnoky László (1912-1985) kétszeres József Attila-díjas költő, műfordító aláírásával.
Kardos Tibor: Középkori kultúra középkori költészet. A magyar irodalom keletkezése 12 képpel. Bp., é.n. Magyar történelmi társulat. Kopott félvászon kötésben Schöpflin Aladárnak DEDIKÁLT példány.
Akos Ditroi: Actions fabuleuses du justicier clonq. A szerző, Ditrói Ákos (1926-) által DEDIKÁLT példány. Paris, 1992., Éditions de Liesse, 167 p. Francia nyelvű sci-ficiton kötet. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.