"Szép csillag a honszeretet..." MNDSZ olvasókörök 4. könyve. Bp., [1951], Magyar Nők Demokratikus Szövetsége Népművelési Osztálya (Szikra-ny.), 264 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal.
G[erarda] van Nes-Uilkens: Das verlassene Storchennest. Stuttgart, 1935, J. F. Steinkopf, 303+(1) p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval.
Erenburg, Ilja: A békéért! Bp., 1950, Szikra (Franklin-ny.), 276+(2) p. Kiadói papírkötés, kissé kopott, koszos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal. Ajándékozási bejegyzéssel, MÁV és Vasutasok Szakszervezete Tapolca bélyegzőkkel.
Dömötör Tekla: A népszokások költészete. Bp., 1974, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Volt könyvtári példány
Walter Schumann: Drágakő Biblia. A világ összes drágaköve és ékköve egy kötetben, 1500 kő színes fényképével. Bp., 1992, Glória-Kőország. Kiadói kartonált papírkötés.
Indiai regék és mondák. Feldolgozta: Baktay Ervin. Harmatta János előszavával. Bp., 1963, Móra. Negyedik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
[Gárdonyi Géza] Göre Gábor: Durbints sógor. Gárdonyi Géza munkái. Bp., é.n., Dante, 112 p. Kiadói dombornyomott, ezüstözött egészvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal.