Móra Ferenc: A fele sem tudomány. Bp.,1948,Bibliotheca. A borító Fischer Ilona (Filo, 1910-1986) munkája. Posztumusz első kiadás! Kiadói félvászon-kötés, kiadói sérült papír védőborítóban.
Deák Attila: Ruttkai Éva. Kortársaink a filmművészetben. Filmbarátok Kiskönyvtára. Bp., (1981), Magyar Filmtudományi Intézet és Filmarchívum-Népművelési Propaganda Iroda. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. A szerző által Balogh Emese (1939-2014) színésznő részére DEDIKÁLT példány.
James Thayer Addison: Élet a halál után. Ford.: Havas József. Bp., 1937,Dante, 307+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, kissé laza fűzéssel.
Maróthy Jenő: Felvidéki falevelek. Húsz küzdelmes esztendő életéből. Bp., 1939, Kir. M. Egyetemi Ny., 251+3 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kopott, foltos, szakadt borítóval, javított gerinccel.
Szekfű Gyula: Mit vétettem én? Ki gyalázta Rákóczit? Bp., [1916], Dick Manó. Kiadói papírkötés, szakadt, sérült borítóval, a borító egyik sarkán hiánnyal, névbélyegzésekkel.