id. Dumas Sándor: Gróf Monte Cristo. 1-4. kötet, É.n., Singer és Wolfner. Dekoratív félvászon kötésben, első kötet címlapja sérült, egyébként jó állapotban
Goethe. Antik és modern. Antológia a művészetekről. Összeáll., szerk., a bevezetőt és a jegyzeteket írta: Pók Lajos. Ford.: Görög Lívia, Tandori Dezső. Bp., 1981, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Föld 92/93. Szerk.: Harle Tamás. Bp., 1993, Trio. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. Harle Tamás (1960- ) újságíró, író, műsorvezető, a kötet szerkesztője által DEDIKÁLT példány.
A Magyar Posta Története és érdemes munkásai. Szerk.: Hencz Lajos. Bp., 1937., Merkantil-ny., 593 p. Gazdag szövegközti képanyaggal. Az 533. oldaltól fekete-fehér fotóanyaggal, rajtuk arcképekkel. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, laza fűzéssel, elülső szennylap hiányzik.
Karriérek sorozat 3 kötete: Sztrokay Kálmán-Balla Ignác; Balla Ignác: A Rorschildok; Amerika koronázatlan királyai. Bp., 1912, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal, két gerincen kis sérüléssel, névbélyegzőkkel.
Üzenet az ezredvégről. A message from the end of the millennium. Összeáll.: Katona Zsuzsa, Mérei Anna. Varró Dániel verseivel. Ford.: Csókás László. Bp., 2000., Telekép. Magyar és angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Edgar Rice Burroughs Tarzan-sorozatának 8 kötete: Tarzan, a vadember; Tarzan dzsungeltörténetei; Tarzan a föld mélyén; Tarzan, a rettenetes; Tarzan fia; Tarzan és a gyémántok; Tarzan, a dzsungel ura; Tarzan, a majomember. Bp., 1986-1990, Ifjúsági Lap- és Könyvkiadó. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé kopott borítókkal.